Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Позов до Порошенка щодо українського громадянства Саакашвілі зняли з розгляду

Позов буде повторно перерозподілено між суддями ВАСУ, які вповноважені здійснювати судочинство у Вищому адміністративному суді України.

У Вищому адміністративному суді України спостовують інформацію про  втручання у процедуру формування колегій суддів ВАСУ для розгляду позову Міхеіла Саакашвілі до президента Петра Порошенка щодо оскарження Указу про припинення громадянства України.

Про це повідомляє прес-служба ВАСУ.

"Розподіл адміністративних справ у Вищому адміністративному суді України між суддями для подальшого розгляду відбувається виключно за допомогою автоматизованої системи розподілу, із чітким дотриманням вимог Кодексу адміністративного судочинства України та Положення про автоматизовану систему документообігу суду”, - йдеться у повідомленні.

У ВАСУ нагадали, що 31 жовтня до Вищого адміністративного суду України надійшов позов Міхеіла Саакашвілі до президента України щодо оскарження Указу про припинення громадянства України. Автоматизованою системою діловодства позов було розподілено на суддю-доповідача Тетяну Шипуліну.

"Для уникнення можливих маніпуляцій навколо цієї теми в подальшому прес-служба ВАСУ повідомляє, що Указом Президента України від 10 листопада 2017 року № 357/2017 «Про призначення суддів Верховного Суду» Тетяну Шипуліну призначено на посаду  судді Верховного Суду в Касаційний адміністративний суд”, - додали у прес-службі.

Відео Міграційна служба пояснила відмову Саакашвілі у наданні статусу "біженця"

Таким чином, 14 листопада Тетяну Шипуліну відраховано зі штату ВАСУ, а 15 листопада зараховано до штату нового Верховного Суду. Шипуліна не має повноважень розглядати адміністративні справи у Вищому адміністративному суді України. У зв’язку з цим справу за позовом Міхеіла Саакашвілі України знято з розгляду. Позов буде повторно перерозподілено між суддями ВАСУ, які вповноважені здійснювати судочинство у Вищому адміністративному суді України.

Нагадаємо, Саакашвілі позбавили громадянства наприкінці липня, коли він був за межами України. Сам політик повернувся 10 вересня. Він в'їхав на територію України через КП "Шегині", що у Львівській області, хоча збирався зробити це через КП "Краковець". Кордону він дістався автобусом та перетнув його незаконно разом із 60 особами. Деякі з них застосовували силу щодо прикордонників. Суд визнав політика винним у незаконному перетині українського кордону та зобов'язав заплатити штраф.

Залиште свій коментар

Вибір редакції