"Права людини не входять до інтересів Кремля". Порошенко підтримав резолюцію Європарламенту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Україна боротиметься за кожного політв’язня, наголосив гарант.

Президент України Петро Порошенко відреагував на ухвалення 14 червня резолюції Європейського парламенту щодо звільнення політичного в'язня Кремля, українця Олега Сенцова.

"Важлива резолюція Європеарламенту із засудженням масових порушень Росією прав людини, в тому числі й на тимчасово окупованих українських територіях", - наголосив Порошенко.

Він назвав ухвалений документ потужним голосом на захист понад 70 українців, яких катують та насильницькі утримують на території РФ.

"Україна та світ пам’ятають та борються за звільнення кожного українського політв’язня. Чемпіонат світу з футболу в Росії міг би стати гарною нагодою для гуманітарних жестів, але, схоже, права людини не входять до життєвих інтересів Кремля", - підсумував президент.

Дев’ять країн, серед яких Україна, Австралія, Фінляндія, Японія, Данія, Ісландія, Велика Британія, Польща, Швеція, ​оголосили дипломатичний бойкот Чемпіонату світу в Росії. Причинами для цього стало вторгнення РФ до України та Сирії, отруєння у Британії російського екс-розвідника Сергія Скрипаля, голодування українських політв’язнів, у тому числі режисера Олега Сенцова, та систематичне порушення прав людини в Російській Федерації.

Безстрокове голодування Сенцов оголосив 14 травня 2018 року. Його головна вимога - звільнення понад 60 українських політв'язнів, які перебувають за ґратами у Росії. Цю вимогу режисера підтримав Держдеп США, ЄС, парламент Канади і т. д.  

2015 року російський суд незаконно засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Акції на підтримку режисера відбулися у всьому світі, у тому числі в Росії.

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції