Право вето: Клімкін закликав провести реформу Радбезу ООН

Дата публікації
Право вето: Клімкін закликав провести реформу Радбезу ООН

Право на владу

Радбез має бути здатним реагувати на конфлікти, незалежно від присутності у раді країни із правом вето.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив на необхідності провести реформу в роботі Ради Безпеки ООН, щоб унеможливити зловживання з правом вето.

Про це пише Укрінформ.

"Рада Безпеки має бути здатною ефективно реагувати на конфлікти незалежно від потенційної присутності держави-сторони конфлікту в якості постійного члену РБ ООН", - сказав український міністр.

Нагадаємо, що постійний представник України в ООН Володимир Єльченко вважає малоймовірним реформування Організації Об'єднаних Націй, зокрема, позбавлення кого-небудь з постійних членів Ради Безпеки права вето.

"Що стосується права вето, то мова йде не тільки про Російську Федерацію, а про всі п'ять членів Ради Безпеки. Якщо б ми говорили про необхідність скасування права вето для однієї конкретної країни, можливо, вдалося б це швидше зробити. Але оскільки це стосується всіх п'яти країн, то зрозуміло, що ніколи ні одна з них не відмовиться добровільно від такого права. Як раніше говорили, управляти всім світом", – розповів Єльченко.

Для здійснення такої реформи керівних органів ООН необхідно внести зміни в статут. При цьому, зміни потрібно узгодити з усіма 193 країнами-учасницями, кожна з яких згодом повинна їх ратифікувати.

Росія ветуватиме трибунал по МН17, поки матиме змогу – Сергеєв

Росія ветуватиме трибунал по МН17, поки матиме змогу – Сергеєв

Наступна публікація