Політик в'їхав до України через пункт пропуску "Шегині".
У справі про прорив державного кордону на пункті пропуску "Шегині" з'явилася додаткова стаття - "про опір співробітникам правоохоронних органів під час виконання ними службових обов'язків".
Про це повідомив "Інтерфакс-Україна" директор департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко.
"У розслідуванні справи з'явилася нова стаття - ч.2 ст. 342 Кримінального кодексу", - сказав він.
Раніше у діях організаторів масових заворушень на кордоні вбачали ознаки порушення ст. 332 і 348 КК України. Поліція Львівської області відкрила кримінальне провадження за фактом прориву кордону по ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) КК України.
Нагадаємо, позбавили громадянства Саакашвілі наприкінці липня, коли він був за межами України. Сам політик пообіцяв повернутися 10 вересня. Він в'їхав на територію України через КП "Шегині", що у Львівській області, хоча збирався зробити це через КП "Краковець", що у Львівській області. Кордону він дістався автобусом.
Спочатку він намагався перетнути кордон на поїзді Інтерсіті "Перемишль - Київ", однак його затримали через "особу, яка не має підстав для в'їзду в Україну".
Держприкордонслужба України назвала прорив у пункті пропуску "Шегині", внаслідок якого Міхеіл Саакашвілі дістався території України, масовим незаконним порушенням державного кордону.
Наразі Саакашвілі перебуває у Львові.