Представник ГПУ Кулик: Ложкін, Гонтарєва, Злочевський – фігуранти справи Курченка

Представник ГПУ Кулик: Ложкін, Гонтарєва, Злочевський – фігуранти справи Курченка

Костянтин Кулик / Фото: УНІАН

Його заяву було зачитано в ефірі програми "Право на владу".

Заступник глави департаменту міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури України, голова відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях Костянтин Кулик заявляє, що колишні і нинішні високопосадовці, а також нардепи є фігурантами так званої справи Сергія Курченка.

Відповідну заяву представника ГПУ було зачитано в ефірі програми "Право на владу" в ефірі "1+1".

"У зв'язку з суперечливою інформацією, яку поширюють мої колеги з ГПУ, вважаю важливим зробити наступні заяву: я є прокурором у справі Курченка. Це справа розслідувалася п'ять років і обсяг доказів злочинної діяльності угруповання складає більше 3 тисяч томів. Рік тому суд дав дозвіл на спецрозслідування щодо Курченка, і останнім часом група прокурорів займалася документальним оформленням матеріалів справи і написанням підозр причетним особам в остаточному вигляді", - стверджує Кулик.

Що пов’язує Гонтарєву, Ложкіна, Злочевського та Філатова з Курченком?

98 особам оголошено підозру - вони фігуранти масштабної справи, пов’язаної з Курченком. Що пов’язує Гонтарєву, Ложкіна, Злочевського та Філатова з Курченком? Заява заступника глави департаменту Генпрокуратури і колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика щодо резонансної справи - у прямому ефірі «Право на владу».

Опубликовано ПРАВО НА ВЛАДУ Четверг, 28 марта 2019 г.

Він зазначив, що підозра особисто олігархові-втікачеві Сергію Курченкові складається з 1360 сторінок, і включає в себе епізоди про змову різних осіб при вчиненні різних злочинів.

Як заявляє Кулик, для того, щоб направити справу Курченко до суду, необхідно прийняти процесуальні рішення і щодо його співучасників. Як мінімум, у чотирьох різних епізодах спільникамі Сергія Курченко, як випливає з заяви представника ГПУ, виявилися: екс-керівник адміністрації президента Борис Ложкін, нардеп від БПП Григорій Шверк, чинний заступник глави АП Олексій Філатов, екс-керівник НБУ Валерія Гонтарєва, співвласник інвесткомпанії ICU Костянтин Стеценко, екс-міністр екології Микола Злочевський та інші.

"З них до сьогоднішнього дня поза офіційними підозрами залишалися громадяни Ложкін, Філатов, Шверк, Гонтарєва, Стеценко і Злочевський. Стверджую, що без оголошення їм офіційних підозр неможливо було закінчити кримінальну справу стосовно Сергія Курченка. 96 підозр з 98, фігурують у цьому масштабному розслідуванні, підписував особисто я. Ці документи як вручали особисто, так і відправляли підозрюваним поштою. Чому не викликали цих фігурантів у ГПУ для вручення підозри повістками, а пішли шляхом надсилання документів поштою? – відповідь очевидна для громадян України. На жаль, в нашій країні є каста "недоторканних"", - каже Кулик.

Він підкреслив, що Кримінальний процесуальний кодекс дозволяє при обставинах, коли місце проживання особи не відомо, надсилати процесуальні документи за місцем їх реєстрації.

"Я скористався цим положенням КПК. Хочу повідомити, що епізоди щодо згаданих сьогодні в медіа осіб фактично розслідувані, і слідство по них може бути в нормальному режимі закінчено протягом двох місяців", - зазначив він.

Кулик також відреагував на звинувачення спікера ГПУ Андрія Лисенка у спробах "впливати на вибори".

"Ніхто з фігурантів справи Курченко наразі не є особою, яка може вплинути на вибори Президента України. Якщо ж "вплив на вибори" передбачає, що в суспільстві почнуть обговорювати оточення гаранта Конституції як банду негідників – то це навряд чи можна вважати новиною: про це і так всі говорять. Також, на думку деяких керівників органів прокуратури у мене низькі моральні якості. Але якщо відмова вступати в ту чи іншу групу ГПУ для продажу справ - це низькі моральні засади, то я і не хочу прагнути до їх "високим" показниками", - заявляє Кулик.

Він додав, що через п'ять років після Революції Гідності Курченко продовжує отримувати прибуток від діяльності медіа-холдингу UMH, і, перебуваючи під контролем ФСБ, впливає на інформаційний простір України.

"Для того, щоб оцінити, в чому полягають підозри, висунуті мною на адресу зазначених осіб, потрібно як мінімум прочитати текст підозри, що, судячи з усього, навряд чи до цього моменту зробили мої колеги з ГПУ, - зазначає Кулик. - На завершення хотів би додати: згідно із законодавством України, в нашій країні не повинно бути списків недоторканних. Хочу нагадати всім, що саме через це люди виходили на Майдан і їхали добровольцями в АТО".

Нагадаємо, 28 березня в ЗМІ з'явилася інформація про те, що ГПУ оголосила підозри близькому оточенню Порошенка в махінаціях з олігархом-втікачем Сергієм Курченком на мільярди гривень. За даними ЗМІ, підозри у відмиванні мільярдів "сім'ї" Януковича оголошені його спільникам: екс-главі АП Борису Ложкіну і колишній главі Нацбанку Валерії Гонтарєвої, чинним заступнику керівника Адміністрації президента Олексію Філатову і іншим.

Цю інформацію агентству УНІАН підтвердив заступник голови департаменту міжнародно-правового співробітництва у Генпрокуратури України, голова відділу процесуального керівництва у кримінальних проваджень Костянтин Кулик.

Згодом прес-секретар Генпрокуратури України Андрій Лисенко заявив, що Валерії Гонтарєвій, Борису Ложкіну, Олексію Філатову повідомили про підозру з порушенням процесуального законодавства. За його словами, повідомлення потребує "наявності достатніх доказів, доручення старшого групи прокурорів, особистого вручення". Як заявив Лисенко, жодна з цих вимог не була дотримана прокурором Куликом.

Сам генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що у справі Курченка на сьогодні повідомлено про підозру 98 особам, серед яких є високопоставлені чиновники. З них - 12 вищих посадових осіб міністерств і відомств, посадові особи Національного банку України, шість керівників обласних державних адміністрацій, 14 чоловік керівного складу державних компаній. Луценко не назвав імена високопоставлених фігурантів цієї справи.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Підпал будинку Гонтаревої
Наступна публікація