Представника окупаційної влади Криму облили кавою на конференції ОБСЄ. Ексклюзив ТСН

Представника окупаційної влади Криму облили кавою на конференції ОБСЄ. Ексклюзив ТСН

У Польщі стався скандал на конференції ОБСЄ

Польській владі довелося вибачатися за росіянина, який обманом потрапив до Варшави.

У Варшаві на конференції ОБСЄ з прав людини студент із Криму облив кавою так званого "віце-прем'єр-міністра" окупованого Росією півострова Дмитра Полонського. За появу сепаратиста на заході та в країні вибачатися довелося польській владі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кримчани, які змушені були поїхати з рідної землі через окупацію, були обурені присутністю Полонського.

"Я в шоці. Людина з окупаційної влади, людина, яку ми вважаємо Геббельсом – з'явилася тут. Ми всі в шоці", - зізнався президент польської фундації "Крим" Різа Асанов.

Полонський заявив, що перебуває в Польщі цілком легально – на підставі виданого Росією дипломатичного паспорту. Заперечити цього поляки не змогли. Але пояснили, що без обману тут не минулося. У написанні прізвища латиницею змінили кілька літер – і воно вже відрізнялося від наявного в санкційному списку.

"Інколи такі речі трапляються. Це одна із таких ситуацій. Там було змінено ім'я. Цей чоловік пішов на обман. У санкційному списку та у паспорті були різні імена", - розповів міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина.

На конференцію сепаратист також оформився підступно. Він заявлений не як "віце-прем'єр" анексованого півострова, а як представник російської громади Криму.

"Цей форум організовано для громадянських суспільств. Щоби їхні члени могли прийти і поговорити з представниками влади про права людини. Тому це відкритий форум, і представник громади може отримати акредитацію", - твердить заступник речника ОБСЄ Лорен Барановські.

Скандальний випадок прокоментував і посол України в Польщі Андрій Дещиця. На його думку, участю сепаратиста в міжнародному форумі Росія намагається легалізувати окупацію в очах європейців і працює на внутрішню пропаганду.

"Росіяни будуть використовувати все – зміну прізвищ, облич. Може, знову стануть зеленими чоловічками, щоби привернути увагу до себе", - сказав дипломат.

Як уже повідомлялося, "віце-прем'єр" окупованого Криму обманом потрапив до Польщі.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Польща помилково впустила в країну віце-прем'єра Криму Дмитра Полонського

Польща помилково впустила в країну віце-прем'єра Криму Дмитра Полонського

Повʼязані теми:

Наступна публікація