Прем'єріада: як депутати звільняли Гончарука з посади та хто зайняв його крісло

Дата публікації
Перегляди
1422
Прем'єріада: як депутати звільняли Гончарука з посади та хто зайняв його крісло

УНІАН

Гончарук очолював Кабмін шість місяців.

Верховна Рада звільнила главу Кабміну. Олексій Гончарук на посаді прем'єра встановив одразу два рекорди: став наймолодшим з очільників уряду та протримався в цьому кріслі найменше за всіх. Його прем'єрська кар'єра тривала лише шість місяців. Звільнення прем'єра означає автоматичну відставку всього Кабінету міністрів. Як формували список та хто в ньому опинився, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

"Слуги народу", які до ночі обговорювали з президентом новий уряд, збираються під куполом. Кажуть, що нових міністрів буде багато. Більшість облич не такі вже й нові - встигли попрацювати на державних посадах хто за Януковича, а хто й за Ющенка.

"Підсилення досвідченими людьми спрямовано на те, щоби ситуацію стабілізувати. Уряд технократів, але спокійних. Шмигаль такий вигляд і має - надає спокій. І люди цей спокій відчують", - каже Олександр Корнієнко, голова фракції "Слуга народу".

Стан, в якому залишає економіку наступникам уряд Гончарука, характеризують, вже забувши про делікатність. “Багато міністрів, давайте їх поки що називати кандидати у міністри, - їх доводиться умовляти, щоби вони йшли, тому що вони розуміють, в якому стані їхні галузі, в якому стані економіка, в якому стані їхні сфери знаходяться”, наголошує нардеп Олександр Качура з партії "Слуга народу".

Новий уряд: як формували список та хто в ньому опинився несподівано для себе

Новий уряд: як формували список та хто в ньому опинився несподівано для себе

Заяву про відставку від Гончарука в парламенті отримали ввечері 3 березня. Він вагався, але все ж написав її після розмови з президентом.

Його наступник на посаді прем'єра, 44-річний львів'янин Денис Шмигаль, навряд чи назве себе профаном в економіці. Він - кандидат економічних наук. Учора представляв "Слугам народу" нових міністрів свого кабінету.

Міністром охорони здоров'я має стати кардіохірург Ілля Ємець, він уже очолював МОЗ в уряді Азарова. Міністром оборони - генерал-лейтенант у відставці Андрій Таран. Дмитро Кулеба, ймовірно, поміняється місцями з Вадимом Пристайком та очолить МЗС. На своїх посадах залишаться міністри інфраструктури (Владислав Криклій), юстиції (Денис Малюська), цифрової інтеграції (Михайло Федоров). Зберіг своє крісло і Арсен Аваков, який залишається незмінним очільником МВС вже шість років поспіль і пережив уже трьох прем'єрів.

У "Голосі" застерігають монокоаліцію від помилок турборежиму та радять цього разу уважніше придивитись до майбутніх урядовців. "Дивіться уважно! Це міцні господарники - вони вміють добре робити не лише українському народу, але й тим, хто за ними стоїть", - наголошує Блія Клименко з "Голосу".

Міністром соцполітики прем'єр Шмигаль пропонує призначити Марину Лазебну, фінансів - Ігоря Уманського, який вже очолював це відомство в уряді Юлії Тимошенко. Розвитком громад замість Шмигаля тепер опікуватиметься Олексій Чернишов.

Міністерство інтеграції окупованих територій має очолити нинішній керівник політичної підгрупи у Мінську Олексій Резніков. Він також обійматиме посаду віцепрем'єра. Мінветеранів планують довірити Сергію Бессарабу. Міністерство молоді та спорту - Вадиму Гутцайту.

Список майбутнього уряду ще навіть не сформували до кінця, а деякі майбутні міністри вже заявили, що в Кабмін не підуть. Відмовився від посади міністра сільського господарства Тимофій Милованов, який до того очолював цю ж сферу, поєднану з Мінекономіки.

"Мілованов особисто мені телефонував і повідомив, що він відмовляється від цієї посади. - Пояснив, чому? - Ні, він не пояснив, але вочевидь, що та ділянка, яка була йому запропонована, напевно, він не бачить, яким чином її організувати на цій посаді",- Данило Гетманцев, голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Кажуть, відмовились від міністерських портфелів ще кілька обраних кандидатів. Схоже, вакантними сьогодні залишаться шість крісел: міністрів освіти, економіки, енергетики, сільського господарства, віцепрем'єра з розвитку промисловості та першого віцепрем'єра. У коаліції кажуть, що не страшно - призначать пізніше.

Кореспондентка ТСН Марія Васильєва.