Прем'єріада: як депутати звільняли Гончарука з посади та хто зайняв його крісло

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Гончарук очолював Кабмін шість місяців.

Верховна Рада звільнила главу Кабміну. Олексій Гончарук на посаді прем'єра встановив одразу два рекорди: став наймолодшим з очільників уряду та протримався в цьому кріслі найменше за всіх. Його прем'єрська кар'єра тривала лише шість місяців. Звільнення прем'єра означає автоматичну відставку всього Кабінету міністрів. Як формували список та хто в ньому опинився, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

"Слуги народу", які до ночі обговорювали з президентом новий уряд, збираються під куполом. Кажуть, що нових міністрів буде багато. Більшість облич не такі вже й нові - встигли попрацювати на державних посадах хто за Януковича, а хто й за Ющенка.

"Підсилення досвідченими людьми спрямовано на те, щоби ситуацію стабілізувати. Уряд технократів, але спокійних. Шмигаль такий вигляд і має - надає спокій. І люди цей спокій відчують", - каже Олександр Корнієнко, голова фракції "Слуга народу".

Стан, в якому залишає економіку наступникам уряд Гончарука, характеризують, вже забувши про делікатність. “Багато міністрів, давайте їх поки що називати кандидати у міністри, - їх доводиться умовляти, щоби вони йшли, тому що вони розуміють, в якому стані їхні галузі, в якому стані економіка, в якому стані їхні сфери знаходяться”, наголошує нардеп Олександр Качура з партії "Слуга народу".

Відео Новий уряд: як формували список та хто в ньому опинився несподівано для себе

Олексій Гончарук на посаді прем'єра встановив одразу два рекорди - він став наймолодшим з очільників уряду та протримався в цьому кріслі найменше за всіх. Його прем'єрська кар'єра тривала лише шість місяців. Звільнення прем'єра означає автоматичну відставку всього Кабінету міністрів. Тож, його планують значною мірою оновити. Як формували список та хто у ньому опинився несподівано для себе – у сюжеті. Більше - у розділі Політика

Новий уряд: як формували список та хто в ньому опинився несподівано для себе

Заяву про відставку від Гончарука в парламенті отримали ввечері 3 березня. Він вагався, але все ж написав її після розмови з президентом.

Його наступник на посаді прем'єра, 44-річний львів'янин Денис Шмигаль, навряд чи назве себе профаном в економіці. Він - кандидат економічних наук. Учора представляв "Слугам народу" нових міністрів свого кабінету.

Міністром охорони здоров'я має стати кардіохірург Ілля Ємець, він уже очолював МОЗ в уряді Азарова. Міністром оборони - генерал-лейтенант у відставці Андрій Таран. Дмитро Кулеба, ймовірно, поміняється місцями з Вадимом Пристайком та очолить МЗС. На своїх посадах залишаться міністри інфраструктури (Владислав Криклій), юстиції (Денис Малюська), цифрової інтеграції (Михайло Федоров). Зберіг своє крісло і Арсен Аваков, який залишається незмінним очільником МВС вже шість років поспіль і пережив уже трьох прем'єрів.

У "Голосі" застерігають монокоаліцію від помилок турборежиму та радять цього разу уважніше придивитись до майбутніх урядовців. "Дивіться уважно! Це міцні господарники - вони вміють добре робити не лише українському народу, але й тим, хто за ними стоїть", - наголошує Блія Клименко з "Голосу".

Міністром соцполітики прем'єр Шмигаль пропонує призначити Марину Лазебну, фінансів - Ігоря Уманського, який вже очолював це відомство в уряді Юлії Тимошенко. Розвитком громад замість Шмигаля тепер опікуватиметься Олексій Чернишов.

Міністерство інтеграції окупованих територій має очолити нинішній керівник політичної підгрупи у Мінську Олексій Резніков. Він також обійматиме посаду віцепрем'єра. Мінветеранів планують довірити Сергію Бессарабу. Міністерство молоді та спорту - Вадиму Гутцайту.

Список майбутнього уряду ще навіть не сформували до кінця, а деякі майбутні міністри вже заявили, що в Кабмін не підуть. Відмовився від посади міністра сільського господарства Тимофій Милованов, який до того очолював цю ж сферу, поєднану з Мінекономіки.

"Мілованов особисто мені телефонував і повідомив, що він відмовляється від цієї посади. - Пояснив, чому? - Ні, він не пояснив, але вочевидь, що та ділянка, яка була йому запропонована, напевно, він не бачить, яким чином її організувати на цій посаді",- Данило Гетманцев, голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Кажуть, відмовились від міністерських портфелів ще кілька обраних кандидатів. Схоже, вакантними сьогодні залишаться шість крісел: міністрів освіти, економіки, енергетики, сільського господарства, віцепрем'єра з розвитку промисловості та першого віцепрем'єра. У коаліції кажуть, що не страшно - призначать пізніше.

Кореспондентка ТСН Марія Васильєва.

Залиште свій коментар

Вибір редакції