Президент Чехії порівняв штурм Капітолія США з Революцією Гідності в Україні

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Президент Чехії порівняв штурм Капітолія США з Революцією Гідності в Україні

Getty Images

Земан переконаний у тому, що досі жоден американський президент "не йшов із таким соромом".

Президент Чеської Республіки Мілош Земан порівняв штурм будівлі Конгресу США від 6 січня із подіями в Києві на майдані Незалежності у 2013–2014 роках.

Свою думку він висловив в інтерв'ю для чеської газети Blesk.

"Взагалі, я не люблю бурхливі революції, тому, наприклад, мені також не до вподоби Майдан. І зараз в американців це просто вдома", - обурився Земан нападом на Капітолій.

Ческий голова держави звинуватив у подіях у Вашингтоні чинного президента США Дональда Трампа, який відмовився визнавати свою поразку на виборах. 

"Дональд Трамп не визнав поразки (...) але, що ще гірше, він кинув тисячі людей в бій перед Капітолієм і всередині нього. Це побічно призвело до загибелі п'яти людей, більшість з яких були його послідовниками. Це боягузтво політика, що йде", - заявив Земан. 

Він додав, що в історії було чимало політиків, які спершу обнадіювали, а потім розчаровували. Однак їх "точно не було в американській історії - жодного американського президента, який пішов би з таким соромом".

Нагадаємо, 6 січня на засіданні Конгресу США мали завершити офіційну процедуру підрахунку голосів виборців і оголосити Джо Байдена переможцем. Сотні прихильників чинного президента Дональда Трампа зібралися біля Капітолія, щоб висловити йому підтримку і почали штурм будівлі. Конгрес тимчасово зупинив засідання.

Внаслідок масових протестів у Вашингтоні загинуло п'ять людей. Щонайменше 40 протестувальників постали перед судом.

Тим часом Twitter вперше в історії назавжди забанив чинного президента США Дональда Трампа, пояснивши це прагненням запобігти можливому насильству. 

Нагадаємо, що чинному американському президентові загрожує найкоротший імпічмент в історії США. Зокрема, члени Палати представників Конгресу США від Демократичної партії закличуть чинного віцепрезидента Майкла Пенса до усунення Дональда Трампа з посади. Трампу закидають підбурювання до заколоту.

Спроба імпічменту Трампа і масові арешти: чим закінчиться штурм Капітолію для США

Спроба імпічменту Трампа і масові арешти: чим закінчиться штурм Капітолію для США

 

Наступна публікація