Президент Молдови Додон розкритикував новий український закон про освіту

Він закликав до конструктивного підходу з боку України.

Президент Молдови Ігор Додон сподівається, що Україна відмовиться від нового закону про освіту через порушення прав нацменшин.

Про це він написав у Facebook.

"Висловлюю стурбованість становищем великого співтовариства румунів і молдован, які проживають на території України, громади, яка в цей час ризикує піддатися денаціоналізації внаслідок несправедливого закону, введеного в Києві", - написав Додон.

За його словами, новий Закон про освіту призведе до скасування системи освіти на рідній мові для етнокультурних меншин в Україні.

"Вже було величезне число реакцій від румунів і молдован, які живуть в Україні, так само як і від інших етнічних груп, які просять допомоги з боку сусідніх країн і міжнародних організацій, і закликають їх до негайної реакції. Розумію їхню стурбованість і, будучи Президентом Республіки Молдова, звертаюся до київської влади із закликом переглянути свою нову політику щодо етнокультурних меншин", - каже президент.

Додон підкреслив, що у Молдові права української громади дотримуються, зокрема, там є низка шкіл з викладанням українською мовою.

Він сподівається, що в Україні усвідомлюють негативні наслідки цього закону і зроблять відповідні кроки, щоб відмовитися від нього. 

Îmi exprim îngrijorarea pentru soarta comunității deosebit de largi de români și moldoveni care locuiesc pe teritoriul...

Опубликовано Dodon Igor 11 сентября 2017 г.

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Верховна Рада України ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Рішення підтримали 255 парламентарів  із 359, зареєстрованих в сесійній залі.  Не голосували за закон "Опозиційний блок" та депутатська група "Відродження". 

Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу. 

Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти.

ВідеоОсвітня реформа: учням дозволили обирати дисципліни, а на бакалавра вчитимуть три роки

Залиште свій коментар