Президент назвав дату голосування за зміни до Конституції щодо децентралізації

Верхована Рада вже має необхідну кількість голосів.

Президент України Петро Порошенко заявив, що у Верховній Раді є 300 голосів для ухвалення змін до Конституції щодо децентралізації.

Про це глава держави сказав на Конференції представників органів місцевого самоврядування – членів Асоціації міст України.

"Жодним чином ми не збираємося ні знімати, ні пересувати голосування. Місце цього голосування в календарі, я сподіваюся, наступної сесії в першому півріччі 2016 року, так само, як і очевидний прогрес у Мінському врегулюванні", - наголосив Порошенко.

Водночас глава держави висловив вдячність "тим народним депутатам, які звернулися до Конституційного Суду, щоб зберегти можливість проголосувати в другому читанні ті зміни, які в першому читанні були ухвалені 31 серпня минулого року, і уникнути будь-яких інсинуацій щодо легітимності цього процесу".

Президент також наголосив, що єдина підстава внесення змін до Конституції в частині децентралізації - виконання Росією усіх пунктів Мінських угод. Порошенко зазначив, що "друге читання конституційних змін з питань децентралізації має відбуватися на фоні очевидного і вирішального прогресу у здійсненні таких пунктів Мінських домовленостей, які мали буті виконані до кінця поточного року". 

Порошенко ще раз наголосив, що мова йде про припинення вогню і встановлення режиму "тиші", звільнення заручників, допуск ОБСЄ до кордону, виведення російських регулярних військ, найманців та бойової техніки за межі України, проведення виборів відповідно до українського законодавства і до стандартів ОБСЄ.

Глава держави також зазначив, що для законодавчого забезпечення децентралізації потрібно майже 500 нових законів, закликавши почати роботу в цьому напрямку "до того, як у парламенті будуть прийняті зміни до Конституції в частині децентралізації".

Нагадаємо, що Порошенко розповів, за яких умов може розпочатися повномасштабна війна з Росією.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: