Президент Єврокомісії засудив тиск Росії на Україну і все ще чекає на асоціацію

Дата публікації
Перегляди
5420
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Президент Єврокомісії засудив тиск Росії на Україну і все ще чекає на асоціацію

Євросоюз ще сподівається на підписання угоди про асоціацію. / Фото: gazeta.zn.ua

Пропозиція Євросоюзу щодо підписання угоди про асоціацію залишається в силі. 

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу і президент Ради Євросоюзу Герман ван Ромпей виступили зі спільною заявою, в якій засудили Росію через тиск на Україну.

Європолітики осудили поведінку російської сторони і зробили акцент на тому, що "короткострокове роздумування (щодо підписання угоди про асоціацію – Ред.) не скасує довгострокову вигоду, яку може принести партнерство" з Євросоюзом.

"Проте, Європейський Союз не буде застосовувати силу щодо України, чи якогось іншого партнера, щоб зробити вибір між ЄС або іншим регіональним об'єднанням. Це Україна вільно вирішує, якої співпраці вона хоче з ЄС, тому ми категорично не схвалюємо позицію Росії і дії в цьому відношенні" , - йдеться в заяві Баррозу та ван Ромпея.

Також політики наголосили на тому, що пропозиція щодо підписання угоди про асоціацію з Україною все ще залишається в силі.

"Стосовно рішення України тимчасово припинити підготовку до підписання угоди про асоціацію, включаючи глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі, позиція Європейського Союзу залишається чіткою:пропозиція підписати безпрецедентну угоду - на столі", - резюмували європолітики.

Нагадаємо, раніше в польському МЗС заявляли про готовність ЄС підписати угоду про асоціацію з Україною. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5420
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація