Санду двічі безуспішно намагалася зв'язатися із Зеленським через викрадення Чауса — ЗМІ

Санду двічі безуспішно намагалася зв'язатися із Зеленським через викрадення Чауса — ЗМІ

Майя Санду и Владимир Зеленский / Фото: president.gov.ua

У записці, яка опинилася в розпорядженні ЗМІ, сказано, що Санду не вдалося цього зробити "не з вини молдовської сторони".

Президентка Молдови Мая Санду двічі намагалася зв'язатися з президентом України Володимиром Зеленським після викрадення екссудді Миколи Чауса.

Про це повідомляє молдовське видання NewsMaker із посиланням на доповідну записку посла України в Молдові Марка Шевченка до МЗС України, яку журналістам передав лідер однієї з партій Молдови Ренато Усатий. Політик відмовився розкривати, звідки він взяв цей документ.

У записці посла Шевченка вказується, що 9 квітня держсекретар МЗС Молдови Думітру Соколан передав йому ноту з проханням зняти дипломатичний імунітет з військового аташе українського посольства Сергія Сметанюка. Слідчі хотіли обшукати автомобіль посольства, який закріплений за Сметанюком.

Український посол також зазначив, що Санду намагалася зв'язатися із Зеленським, але "це не вдалося не з вини молдовської сторони".

Шевченко зазначив, що повідомив про готовність організувати неофіційну зустріч у посольстві України представників Молдови зі Сметанюком, але отримання ноти змінило ситуацію, тому він звернеться по інструкції до Києва.

"Складається враження, що політичні опоненти Маї Санду і їхні російські куратори цілеспрямовано завели президента Санду в ситуацію, коли вона повинна або взяти на себе політичну відповідальність за викрадення, або зайняти жорстку позицію стосовно України", - написав Шевченко. 

В МЗС України у відповідь на запит зазначили, що наразі єдиною офіційною інформацією, яку можуть поширити у ЗМІ, є повідомлення про телефонну розмову міністрів закордонних справ Дмитра Кулеби та Ауреліу Чокоя. В МЗС Молдови відмовилися коментувати доповідну записку, вказавши, що наразі правоохоронці розслідують зникнення Чауса.

Нагадаємо:

Новини світу: Україна категорично заперечила причетність до зникнення Миколи Чауса у Молдові

Новини світу: Україна категорично заперечила причетність до зникнення Миколи Чауса у Молдові

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація