Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Президентські амбіції і емоційне звернення до Путіна: ключові тези прес-конференції Савченко

Українська льотчиця більше двох годин відповідала на запитання журналістів.

Народний депутат України і льотчиця Надія Савченко дала першу прес-конференцію після звільнення з російського полону. Більше двох годин колишня полонянка відповідала на запитання журналістів. Наводимо ключові цитати, які прозвучали з її вуст.

"Я ГОТОВА СТАТИ ПРЕЗИДЕНТОМ". Надія Савченко заявила, що хотіла би залишатися льотчицею, але готова стати президентом, якщо цього хочуть українці. "Українці, якщо вам треба, щоб я була президентом, то я буду президентом", - заявила вона.

ЩО САВЧЕНКО БУДЕ РОБИТИ В РАДІ. Савченко твердо має намір прийти на своє робоче місце у Верховну Раду. "Звичайно піду – це буде мій перший робочий день. Мені і так вже два роки прогули ставлять", - сказала вона.

Савченко сказала, що передусім зніме з трибуни банер зі своїм обличчям і замінить його плакатом на підтримку тих, хто ще залишається в російському полоні. З приводу того, чим буде займатися як нардеп, Надія бачить для себе два напрями роботи, на яких розуміється: це потреби армії і проблеми пенітенціарної системи. Зокрема, буде розбиратися з логістикою і постачанням збройних сил.

Відео Надія Савченко на прес-конференції заявила, що готова стати президентом України

МІНСЬКІ УГОДИ – НЕ ДОСИТЬ ЕФЕКТИВНІ. Надія Савченко вважає, що Мінські угоди не є достатньо ефективними, хоча завдяки їм, зокрема, на Донбасі стали менше стріляти.

"Добре, що у них була одна задача – принаймні вони загасили полум'я, яке палало на той час дуже боляче для всіх. Стріляти стали менше. Спасибі за це мінським (угодам). Хоча спасибі людям, що почали думати головою, варто тиснути на курок, не варто", - сказала вона.

КРИМ МОЖНА ПОВЕРНУТИ ЗА ДОПОМОГОЮ ТРЕТЬОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ. Надія Савченко переконана, що для повернення окупованого РФ Криму існує два шляхи. Одним із них вона бачить третю світову війну.

"Щодо того, як повертати? Війною, як кажуть, треба було Крим не віддавати. Був певний період, коли нам треба було йти і захищати нашу землю. Ми його пропустили. Чому пропустили? Це теж питання... Я відчувала, що може бути третя світова війна і це у мене погане передчуття ще не закінчилося. Якщо буде третя світова війна - Крим повернеться. Якщо не третьою світовою війною, то Крим повернеться роботою над міжнародним правом. І достукавшись до людей, що вони зробили помилку, і виправлять це", - пояснила Савченко.

ЗВЕРНЕННЯ ДО ПУТІНА. Надія Савченко поділилася, що сказала б Путіну, якби його зустріла.

"Відчепись від України. Відчепись від кожної країни, до якої причепився. Залиш собі своє царство і не мордуй своїх людей. Не знущайся над росіянами. Два життя не проживеш, здохнеш все одно, і ми всі помремо. Тому живи гідно, як людина, і припини не давати жити іншим", - сказала Савченко.

Що б сказала Савченко російським ГРУвцям. Надія Савченко каже, що хотіла б поспілкуватися з російськими ГРУвцями Євгеном Єрофєєвим і Олександром Александровим, на яких її фактично обміняли.

"Якщо б ми зустрілися, коли нас передавали, я б сказала: "Ви потрапили в ту ж м'ясорубку. Я розумію, але справа в тому, що якщо ще раз прийдете на мою землю зі зброєю вбивати мій народ, кадик рвати буду голими руками", - сказала льотчиця.

САВЧЕНКО ЗАЯВИЛА, ЩО НЕ ПЛАНУЄ ОЧОЛЮВАТИ ПАРТІЮ "БАТЬКІВЩИНА", депутатом якої вона є.

"У партії "Батьківщина" є голова, лідер. Планую я? Я планую працювати ефективно. Для цього зовсім не потрібно очолювати партію", - сказала Савченко.

МИРУ НЕ МОЖНА ДОСЯГТИ ЗА БУДЬ-ЯКУ ЦІНУ. Савченко сказала, що хоче миру і для цього згодна на компроміси, але додала, що він не може бути досягнутий за будь-яку ціну.

"Ми будемо йти до миру усіма шляхами. Я не вперта, не баран, але не будь-якою ціною, маючи на увазі - не ціною зради. Не ціною продатися, не ціною зламатися. Це наша земля, це наша Україна. Гризти її, кусати її, ділити її, знущатися над нею - я не дам. Я готова і воювати, і готова миритися. Якщо там готові також. То тоді ми досягнемо порозуміння".

Відео Україна шукає шляхи повернення українських полонених

САВЧЕНКО ПРОТИ СКАСУВАННЯ ЗАКОНУ ПРО СІЗО. Надія Савченко заявляє про неприпустимість скасування закону, поданого до парламенту від її імені, згідно з яким один день перебування в СІЗО зараховується за два.

"На жаль, у в'язницях сидить половина винних, а половина невинних. Ініціювати скасування закону я не буду. Він працює, він не настільки поганий, як ви думаєте. І з нього виходять не тільки злочинці".

САВЧЕНКО ІНІЦІЮЄ КОМІТЕТ ЗІ ЗВІЛЬНЕННЯ. Надія Савченко ініціює створення міжнародного комітету щодо звільнення окупованих територій і політв'язнів.

"Люди, з якими я познайомилася, поки сиділа в тюрмі, мені вони писали листи, світові політики, які мають зі мною одне бачення, і хотіла б, щоб ми створили міжнародний комітет, який буде займатися цим питанням", - повідомила Савченко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції