Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Президентський топ. Порошенко назвав головні події року для України

Глава держави вважає, що економіка має підніматися швидше, аби були можливості для реалізації реформ.

Президент України Петро Порошенко під час поїздки до Одеської області окреслив головні події 2017 року для України – підтримка Заходу та його санкції проти агресивної Росії, безвіз з ЄС, децентралізація, судова реформа, ремонт доріг, економічне зростання та залучення іноземних інвестицій.

Підтримка Заходу

Одним із найважливіших є продовження підтримки України Європейським Союзом та країнами світу у боротьбі за відстоювання незалежності, суверенітету та територіальної цілісності.

"Європейський Союз продемонстрував єдність з нами і продовжив санкції проти Російської Федерації, незважаючи на те, що для них це непросте рішення. Рішення солідарності з Україною, підтримки України, підтримки нашої великої 45-мільйонної нації для них є пріоритетом, бо справедливість і правда з нами. І агресор повинен заплатити свою ціну. І до цього рішення доєдналися США, Японія, Канада, Австралія і велика кількість союзників у всьому світі", - сказав Порошенко.

Безвіз із ЄС

Президент вважає також головним досягненням 2017-го запровадження країнами ЄС безвізового режиму для українців.

"Безвіз, коли український паспорт почали шанувати. Від 11 червня кожен українець, який отримав біометричний паспорт, не стоячи у чергах, не сплачуючи візові збори, не заповнюючи купу нікому не потрібних паперів, може вільно подорожувати Європейським Союзом. Залізну завісу Російської імперії чи СРСР зруйновано", - сказав глава держави.

Не менш значущим є рішенням про завершення ратифікації Угода про асоціацію з ЄС.

Децентралізація

Вагомими є і продовження програми децентралізації, за якою бюджети територіальних громад зросли всемеро, зросли їхні повноваження. Люди самі визначають, що робити, а це дає можливість будувати та відкривати нові школи, садки, лікарні.

"Сьогоднішнє відкриття відділення невідкладної медичної допомоги (на Одещині) є яскравим тому прикладом", - сказав Порошенко.

Судова реформа

2017-го запущена судова реформа і розпочав роботу новий Верховний Суд, сформований за безпрецедентно новим, прозорим принципом, наголосив президент. Нагадаємо, президент подав до Верховної Ради як невідкладний законопроект про створення в Україні Вищого антикорупційного суду.

Будівництво та ремонт доріг

Протягом цього року в Україні збудували і капітально відремонтували понад 300 кілометрів доріг.

Економічне зростання та залучення інвестицій

"Впевнений у тому, що зараз найважчі випробування вже позаду. Уряд повинен прискорити темпи економічного зростання і президент зробить декілька важливих ініціатив з покращення інвестиційного клімату", - зазначив Порошенко.

Він нагадав, що Україна піднялася зі 153 місця у міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business до 76.

"Це є найбільший прогрес, який продемонструвала будь-яка країна за будь-який час", - констатував президент.

Водночас Порошенко висловив переконання, що цього не достатньо і економіка має підніматися швидко для того, щоб були можливості для реалізації подальших реформ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції