Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Причетні до "вироку" журналісту Асєєву в ОРДО відповідатимуть за це – МЗС України

Дипломати нагадали, що за беззаконня на окупованій території доведеться відповідати в правовому полі України.

Міністерство закордонних справ виступило із заявою з приводу незаконного позбавлення волі громадянина України Станіслава Асєєва на тимчасово окупованій території Донецької області. У документі висловлюється "категоричний протест Російській Федерації" з огляду на рішення її окупаційної адміністрації в Донецьку звинуватити журналіста Асєєва в шпигунстві та незаконно позбавити волі на 15 років.

"Незаконне утримання та псевдо-вирок Станіславу Асєєву вчергове підтвердили, що окупаційний режим розглядає незалежну журналістику як одну з головних загроз своєму функціонуванню", - наголосили українські дипломати. Вони також нагадали про чинне на території Донецької області України правосуддя, яке кваліфікуватиме вже дії окупантів: "Підкреслюємо, що незаконне позбавлення волі є в Україні кримінальним злочином. Усі причетні до утримання Асєєва будуть притягнуті до відповідальності згідно з Кримінальним кодексом України".

"Ми вимагаємо від Російської Федерації негайного звільнення Асєєва та усіх інших незаконно утримуваних громадян України. Закликаємо міжнародну спільноту засудити незаконне позбавлення волі громадянина України Асєєва та посилити тиск на РФ з метою безумовного звільнення усіх громадян України, які утримуються як заручники на території Росії та тимчасово окупованих територіях України", - сказано в заяві українського МЗС.

Як повідомлялося, сьогодні стало відомо, що в так званій "ДНР" засудили до 15 років ув’язнення журналіста Станіслава Асєєва. Його назвали винним в "організації екстремістського співтовариства", "шпигунстві", "підбурюванні до шпигунства", "публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності", "публічних закликах до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності".

Відео У Києві відбулась акція на підтримку українців, які лишаються у полоні Кремля

Це чергова спроба активістів, правозахисників і рідних політв’язнів привернути увагу до їхнього звільнення з російського полону. На захід з анексованого півострова приїхали дружини і мами кримських татар, яких серед політв’язнів нині більшість - близько семи десятків.    

У Києві відбулась акція на підтримку українців, які лишаються у полоні Кремля

Залиште свій коментар

Вибір редакції