Причина не коронавірус, а Крим: Росія призупинила авіасполучення з Туреччиною після поїздки туди Зеленського

Причина не коронавірус, а Крим: Росія призупинила авіасполучення з Туреччиною після поїздки туди Зеленського

Фото: Associated Press

Головною причиною у РФ називають ситуацію з COVID-19, однак судячи з офіційних документів, припиняти авіасполучення Росія не планувала.

Росія не планувала припиняти авіасполучення з Туреччиною, однак пішла на цей крок після того, як турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган публічно висловився на підтримку територіальної цілісності і суверенітеті України і невизнання анексії Криму. 

Про це повідомляє розслідувальне видання the Insider. 

Ще 6 квітня Росія не планувала припиняти авіасполучення з Туреччиною, випливає з документа апарату уряду РФ. Копію документа опублікував Telegram-канал BlackMirror, який і раніше публікував документи, чия автентичність знаходила незалежне підтвердження, пише видання.

Судячи з порядку денного, Росія розглядала питання про відновлення регулярного авіасполучення з іноземними державами і про "Розширення пунктів пропуску в аеропортах". Питання Туреччини на порядку денному не стояло.

9 квітня Путін у телефонній розмові з Ердоганом домовився підтримувати контакти з метою охорони здоров'я туристів з Росії. Однак уже наступного дня Ердоган в розмові з Володимиром Зеленським заявив, що Туреччина підтримує територіальну цілісність і суверенітет України, а її принципова позиція — невизнання анексії Криму.

12 квітня Росія вирішила призупинити чартерні польоти до Туреччини на 1,5 місяці (від 15 квітня до 1 червня) через зростання кількості тих, хто підхопив COVID-19, обмеживши авіасполучення двома рейсами на тиждень на взаємній основі.

Офіційно Кремль заперечує зв'язок між заявою Ердогана і забороною польотів, але неофіційно влада пов'язує ці питання. Так, віцеспікер Ради Федерації і член Вищої ради "Єдиної Росії" Костянтин Косачев закликав росіян проявити патріотизм і громадянську солідарність і порахувати для себе неможливим відпочивати в країні, чиї влада заявила про анексію Криму.

"Незалежно від дій влади повинна ж бути і громадянська солідарність. Саме в таких ситуаціях нація перевіряється на патріотизм, незалежно від планів на відпочинок. І це було б по-справжньому потужним відповіддю нашого суспільства на заяви лідера країни, яка запрошує до себе на відпочинок росіян і розраховує на їхню любов до теплого моря, а не до батьківщини", - написав Косачев.

Новини світу: відпочинок росіян у Туреччині скасовується до початку літа

Новини світу: відпочинок росіян у Туреччині скасовується до початку літа

Повʼязані теми:

Наступна публікація