Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Приготовьтесь к войне". Чому молодики у провокаційний футболках прийшли до Почаївської лаври

Представники "русского міра" шукають можливості дискредитувати Україну.

За півтора тижня до візиту очільника РПЦ до Стамбула Українська Православна Церква Московського Патріархату організувала хресний хід до Почаївської лаври. Із десяток кремезних чоловіків там одягли футболки з написом "Приготовьтесь к войне" і витягли прапор, який у 2014 році освятили бойовики "ДНР" для війни з Україною. Як повідомляється у сюжеті ТСН.Тиждень, 19 серпня з Кам'янця-Подільского на Хмельниччині до Почаївської лаври на Тернопільщину великим хресним ходом вирушили віряни Московського Патріархату.

Почаїв - невеличке містечко на Тернопільщині, де розташована одна з найвідоміших для України святинь - Почаївська лавра. Розмах вражає. Таке відчуття, що територія лаври займає ледь не півміста. Святиня оточена велетенським кількаметровим муром. Місто фактично фінансово залежне від паломників, які приїжджають сюди з країн колишнього СРСР.

Почаївську Лавру часто називають форпостом "русского міра" на Західній Україні, бо у 2003 її віддали у користування Московському патріархату. Нею особисто опікувався Віктор Янукович. Для нього навіть вертолітний майданчик тут побудували. Тоді, до війни, настоятель лаври мав величезний вплив на все і всіх у місті. "Фактично настоятель Почаївської лаври впливав на всю політику, суспільне життя в Почаєві. Мера не могли обрати без погодження настоятеля. Кого настоятель  погодить – того обирали. Депутатів також обирали. Зараз змінилася ситуація докорінно", - повідомив представник люстраційного комітету в Тернопільській області Василь Габор.

Зараз  Лавра постійно потрапляє в скандали - то літературу антиукраїнську продає, то дітям розфарбовки з російськими військовими видає. Але останній організований нею хресний хід явно претендує на провокацію року. 20 тисяч людей вирушили з Кам'янець-Подільського. Тарас, місцевий активіст, каже, що футболки з написами "Приготовьтесь к войне" помітили лише, коли хода зайшла до міста.

"Спочатку, як видно з відео, люди організовано йшли колоною до монастиря, до Почаївської лаври. Вже потім, як мені говорили люди, вони гуляли з цими футболками містом поодинці. Люди чекали якогось результату", - додав активіст Тарас Паляниця.

Натягли їх на себе люди виключно спортивної зовнішності. Позаду, тримаючись за руки, йдуть такі ж кремезні чоловіки. За словами активіста Івана Ковалика, зібрані факти свідчать про те, що хода була добре організованою провокацією. 

Хто видавав футболки?

Футболки, за нашими даними, видавали організатори з Кам'янець-Подільської єпархії УПЦ МП. Після ходи правоохоронці затримали кількох із цих чоловіків. У нашому розпорядженні є письмове пояснення одного з них. "Братією хресного ходу було роздано футболки чорного кольору з цитатами псалмів старослов'янською чи російською мовами. Братія, яка роздавала футболки, належала до Кам'янець-Подільської єпархії", - розповів затриманий.

Секретар Кам’янец-подільської єпархії УПЦ МП протоірей Олексій (Міхончук) повідомив, що його єпархія не є організатором ходи. За його словами, до ходи людей закликала їхня віра і поклик серця.

Навіщо УПЦ МП роздала футболки?

Цієї пятниці Патріарх Російської церкви Кирило прилетів вмовляти Вселенського Патріарха Варфоломія не давати українській церкві Томос про автокефалію, але їхати потрібно було з чимось, а не з порожніми руками. Представники Московського патріархату неодноразово зазначали - в разі отримання Томосу в Україні буде релігійна, навіть більше - громадянська війна. Зокрема, про це казав головний спонсор УПЦ МП російський олігарх Вадим Новинський.

"Я дуже чітко сказав його Всесвятості Патріарху Варфоломію: якщо хоч якийсь документ буде наданий, ну от хоч якийсь, навіть найменш беззмістовний, де ніякої конкретики не буде в принципі, але сам документ буде, то у нас в країні почнеться громадянська війна", - заявляв Новінський.

Тож, Вселенському патріарху потрібно було продемонструвати - війна почалася. Усю ходу супроводжувала близька до УПЦ МП Спілка православних журналістів. Будь-яка реакція на заклики "Готуватись до війни", чи провокаційні прапори "Новоросії" одразу стала б пропагадистською зброєю Кирила. "Цю карту Кирило буде використовувати для того, щоб зірвати надання Томосу. От, мовляв, бачте протистояння вірян. Ви уявіть, що буде, коли Томос буде наданий Українській Православній Церкві". - переконаний активіст Ковалик.

До речі, УПЦ МП захистила себе від кримінальних справ - на футболках під великими буквами "Приготовьтесь к войне" є маленькі, що доводять - це цитата з Біблії. А прапор - з православним святим. І дарма, що символ війни в "ДНР". На офіційному сайті Московського Патріархату навіть здивувалися, мовляв, "учасників Хресного ходу до Почаєва звинуватили у цитуванні Біблії".

Привіт патріарху Кирилу

У Почаєві є ті, хто свято переконані, що не підуть до Помісної церкви у разі її створення. При цьому, за їхнім переконанням, України як держави не існує. "Один патріарх повинен бути. Русскій. Тому що ми слов'яни. Росіяни. України немає", - заявила вірянка лаври.

Місто Почаїв - це не просто форпост "руського міра". Тут живуть люди, які розуміють, що таке Росія і її роль у цій війні.  Та саме їх хотіли втягнути у побоїще. Попри гарні новини з Вселенського патріархату, Томосу  про автокефалію  ще немає. Відтак, велика провокація під назвою "Приготовьтесь к войне" далеко не остання, бо всього одне кровопролиття може перекреслити увесь шлях до становлення в Україні Помісної церкви.

Сергій Гальченко

Відео "Приготуйтесь до війни": хто і навіщо видав футболки паломникам УПЦ МП

За півтора тижня до візиту очільника РПЦ до Стамбула Українська Православна Церква Московського Патріархату організувала хресний хід до Почаївської лаври. Усе б нічого. Але з десяток кремезних чоловіків там одягли футболки з написом "Готуйтеся до війни!", і витягли той самий прапор, який у 2014 році освятили бойовики "ДНР" для війни з Україною.

"Приготуйтесь до війни": хто і навіщо видав футболки паломникам УПЦ МП

Залиште свій коментар

Вибір редакції