Припинення повноважень ЦВК можуть розглянути у Раді вже завтра – нардеп

Дата публікації
Перегляди
711
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Припинення повноважень ЦВК можуть розглянути у Раді вже завтра – нардеп

Фото: УНІАН

На думку депутатів "Слуги Народу", подання президента мотивоване.

Верховна Рада вже у четвер, 12 вересня, може розглянути подання президента України Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень членів Центральної виборчої комісії. Про це повідомила заступник голови профільного комітету нардеп фракції "Слуга народу" Аліна Загоруйко на брифінгу, передає видання "Інтерфакс-Україна".

"Якщо рішенням комітету буде підтримано подання президента, то дострокове припинення повноважень всього складу ЦВК можливо вже і завтра, а говорити про призначення нових кандидатур це не предмет цієї вистави. Зараз мова йде тільки про припинення", - заявила Загоруйко.

Як відомо, подання президента надійшло до Ради 9 вересня. Загоруйко уточнила, що суд визнав бездіяльність ЦВК щодо встановлення результатів в 198 окрузі. "І сьогодні у нас є один округ, де результати виборів ще не встановлені", - додала вона.

За словами заступника голови комітету Олександра Качура ("Слуга Народу"), комітет розгляне подання президента в середу, 11 вересня.

"Сьогодні, я думаю, ми приймемо рішення і будемо рекомендувати ВР розглянути це питання і парламент безпосередньо прийме остаточне рішення", - пояснив він.

Качура вважає подання президента мотивованим. "Я був очевидцем, коли ЦВК буквально на колінах писала свої постанови ... я бачив, що ЦВК упереджена в своїх рішеннях ... я хочу, щоб у нас була Центральна виборча комісії, а не виконавча, яка виконує чиїсь доручення", - зазначив він.

Нагадаємо, 10 вересня народний депутат Олексій Гончаренко оприлюднив подання президента України Володимира Зеленського про звільнення членів Центральної виборчої комісії. За даними ЗМІ, формальним приводом для звільнення членів ЦВК стане ситуація на 198 окрузі Черкаської області, де Верховний суд скасував результати виборів за позовом кандидата від "Слуги народу" Наталії Дяченко, завдяки чому переміг самовисуванець Сергій Рудик.

Пізніше народна депутатка від фракції "Слуга народу" Аліна Загоруйко пояснила, що Зеленський вважає, що всіх членів ЦВК треба звільнити через "бездіяльність" під час реєстрації кандидатів на вибори, а також "необ'єктивність".

100 днів президента Володимира Зеленського

100 днів президента Володимира Зеленського

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
711
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація