Пристайко назвав умови, за яких Україна шукатиме заміну Мінським угодам

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міністр сказав про ризик затяжного "замороженого конфлікту", втім це, на його думку, може покласти край вбивствам.

Заміну Мінським угодам треба буде шукати, якщо на окупованих територіях цього року не відбудуться вибори, а нове розведення затягнеться.

Про це сказав міністр закордонних справ Вадим Пристайко в інтерв’ю німецький газеті Bild, яке розміщене на сайті МЗС.

"Давайте відверто говорити. Якщо у 2020 році на окупованих територіях не відбудуться вибори, або процес розведення військ триватиме надто довго, тоді потрібно розглядати можливі альтернативи Мінську. Це може бути миротворча місія. Втім, це не означатиме, що ми виходимо із загального Мінського процесу", - сказав він.

Разом з цим він зазначив, що війна на Сході може через це перетворитися на затяжний "заморожений конфлікт".

"Я цього не хочу, але можу це передбачити. Буду відвертий: дійти до замороженого конфлікту ще потрібно. Зараз у наш бік стріляють. Звичайно, ми не хочемо замороженого конфлікту. В ідеалі ми хочемо повернути наші землі і наших людей. Але якщо це не вдасться, то принаймні потрібно покласти край вбивствам", - заявив Пристайко.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що потрібно внести зміни в Мінські угоди, аби вирішити ситуацію на Донбасі. Питання стосуються повернення контролю над кордоном та особливого статусу територій або ж децентралізації.

У Кремлі заявили, що для зміни Мінських угод "потрібна взаємна воля сторін конфлікту", а потім обговорення учасникам "нормандського саміту". 

Відео На переговорах у Мінську домовлятимуться про звільнення ще 300 бранців - Лутковська

У полоні на окупованих територіях залишаються ще три сотні українців. Представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Валерія Лутковська заявила, що про їх звільнення домовлятимуться на переговорах у Мінську.  

На переговорах у Мінську домовлятимуться про звільнення ще 300 бранців - Лутковська

Залиште свій коментар

Вибір редакції