Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пристайко розкрив порядок денний наступного "нормандського саміту"

Він може відбутися у квітні, однак визначеності щодо цього досі немає.

Україна готова розмовляти про передачу контролю над кордоном на Донбасі під час наступного саміту в нормандському форматі. Про це заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко, повідомляє hromadske.

Для цього, на думку дипломати, необхідно буде створити спеціальну робочу групу. "Вона б зайнялася цим питанням: яким чином відбувається передача кордону Україні під повний контроль, скільки потрібно сил, зусиль, етапів і так далі. Станом на сьогодні така група ще не створена, і саме тому президент Зеленський, як і минулого разу, буде наполягати, щоб це питання було розглянуто", — наголосив Пристайко.

Фотогалерея Зустріч лідерів у "нормандському форматі" (19 фото)

На думку міністра, найдоречнішим рішенням щодо межі з РФ у регіоні було б повернення на свої позиції українських прикордонників. "Це ідеальний варіант, над яким працює і уряд, і президент, і всі інші", - пояснив керівник МЗС.

Також, за його словами, Київ сподівається порушити питання про припинення вогню та обмін полонених, а також допуск представників Червоного хреста на непідконтрольну Україні територію. Пристайко уточнив, що з минулої "нормандської зустрічі" вдалося дійти прогресу лише в обміні полонених.

Окрім того, Пристайко запевнив, що офіційний Київ не відмовився від ідеї введення на Донбас миротворців, але це він обговорюватиме ще до нормандських зустрічей – у форматі ООН. "Відбуваю завтра у Нью-Йорк, щоб говорити з генеральним секретарем і виступити перед Генеральною асамблеєю ООН, зокрема, щоб нагадати про це питання, що ми очікуємо, наскільки це можливо, таку операцію", - пояснив він.

Разом із тим у Росії не поспішають підтверджувати можливість зустрічі в "нормандському форматі" у квітні цього року. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що з боку України не спостерігається кроків до виконання мінських домовленостей, тому передумов для діалогу немає.

Плейлист 18 відео Тристороння контактна група — Мінські угоди

Для мирного врегулювання ситуації на сході України сформована уповноважена група представників України, ОБСЄ та Росії. Мінські перемовини проводились з метою полегшення дипломатичного вирішення війни на сході України. Головне про узгодження і порушення Мінських угод.

Тристороння контактна група — Мінські угоди

Залиште свій коментар

Вибір редакції