Пристрасті під Конституційний судом: "свободівці" виштовхали прихильників Порошенка і "наїхали" на Вакарчука

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Націоналістів було більше і вони явно були налаштовані на конфлікт.

Руки геть від закону про люстрацію – з такими вимогами під Конституційний суд прийшло кількасот пікетувальників. Люди вимагали не скасовувати закону про очищення влади, але оскільки мітингарі були від різних політичних сил, то між ними сталася штовханина, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Якщо скасують закон про люстрацію, це означає, що ми знову заходимо в епоху договорняків, чого ми всі боялися", - пояснював заступник голови УНА-УНСО Ігор Мазур. Загалом будівлю суду пікетували з десяток політисил, і в якусь мить "свободівці" почали вимагати, щоб прихильники Петра Порошенка пішли геть, бо їхній лідер, мовляв, мав повноваження оновити склад Конституційного суду, але цього не зробив. Претензії переросли в штовханину, націоналісти пішли в наступ, бо їх було більше і вони були злішими – "свободівці" поламали держаки прапорів "Європейської солідарності" та захопили трофеї, які пожбурили на подвір’я Конституційного суду.

Відео "Краще люстрацію не відміняти, бо буде боляче": активісти пікетували КСУ

"Руки геть від закону про люстрацію!" - з такими вимогами під Конституційний суд прийшло кількасот пікетувальників. Оскільки мітингарі були з різних політичних сил, то між ними сталася невеличка штовханина. Загалом розгляд справи про конституційність закону про люстрацію триває вже три роки.  

"Краще люстрацію не відміняти, бо буде боляче": активісти пікетували КСУ

Обступили представники "Свободи" щільним кільцем і Святослава Вакарчука, який прийшов підтримати пікет, але був проти будь-якої партійної символіки на мітингу. Тим часом засідання суду відбувалося за зачиненими дверима – доля 5 тисяч люстрованих високопосадовців часів Януковича вирішувалася таємно. "Це дуже перевірені в репресіях і в розкраданні люди, це спеціалісти в порушенні закону. І це буде боляче для країни, якщо вони знову пролізуть на державні посади", - наголосив один із авторів закону про люстрацію Єгор Соболєв.

Фотогалерея Під Конституційним судом мітингують на підтримку закону про люстрацію (5 фото)

Натомість один із позивачів до КС, народний депутат від "Опозиційного блоку" Василь Німченко вважає, що справа лише у юриспруденції. "Цей закон неконституційний. Перше – презумпція невинуватості. Якщо по факту тебе звільняють тільки через те, що в тебе погони і ти пропрацював п’ять років у міліції – чи був ти винним, чи підозрювався у чомусь", - пояснює він. Чиї аргументи переконають суддів – сьогодні Україна, очевидно, не дізнається, адже вдень народний депутат Вікторія Сюмар повідомила, що остаточного рішення суд не зможе прийняти – частина суддів не прийшла на роботу.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Залиште свій коментар

Вибір редакції