"Привід подразнити суспільство": у "Слузі народу" розповіли, чи розглядатимуть восени скандальний законопроєкт Бужанського

"Привід подразнити суспільство": у "Слузі народу" розповіли, чи розглядатимуть восени скандальний законопроєкт Бужанського

Фото: УНІАН

За словами Кравчук, до осені документ "втратить свою суть".

Законопроєкт нардепа від "Слуги народу" Максима Бужанського про державну мову в освітньому процесі, який запропонував відтермінувати перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання, найімовірніше не буде розглядатися у Верховній Раді восени, бо він до цього часу "втратить свою суть".

Про це сказала заступниця очільника фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук в прямому ефірі програми Свобода LIVE.

"Оскільки до осені він (проєкт закону Бужанського – ред.) втратить свою суть. Адже з першого вересня 2020 року російськомовні школи переходять на українську мову, тому цей закон не матиме сенсу і не буде виноситися на розгляд Верховної Ради", – заявила Кравчук.

Крім того, політикиня вважає, що винесення цього законопроєкту на порядок денний було помилкою. Оскільки, зі слів Кравчук, у нього не було жодних шансів пройти далі.

Нагадаємо, у Києві біля стін Верховної Ради два дні поспіль була акція протесту через мовний законопроєкт. 17 липня під час протесту сталися сутички між активістами та правоохоронцями, які застосували проти протестувальників гумові кийки та газ. 

Активісти виступають проти змін до законів про мову і освіту авторства нардепа від "Слуги народу" Максима Бужанського. За новим документом, перехід російськомовних класів від п‘ятого до 11 на навчання українською мовою відкладається на три роки. Проти цього законопроєкту виступила освітянська спільнота, громадські активісти, науковці і власне Міністерство освіти.

Протест проти "дискримінації": як під Радою захищали українську мову

Протест проти "дискримінації": як під Радою захищали українську мову

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація