Призначення Шкарлета: у "Голосі" заявили про кнопкодавство під час голосування

Дата публікації
Перегляди
541
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Призначення Шкарлета: у "Голосі" заявили про кнопкодавство під час голосування

Фото: УНІАН

Разумков запевнив, якщо будуть факти — питання вирішуватиметься.

Парламентська фракція "Голос" заявила про кнопкодавство під час голосування за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки.

Про це голова партії “Голос” Кіра Рудик сказала 17 грудня в прямому ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1".

"Сьогодні голосували міністра освіти та науки. Проголосували його 226 голосами. І у нас є докази безперечні того, що відбувалося кнопкодавство. Це погано з усіх боків, але передусім тим, що ми не зможемо гарантувати, як адекватні політичні сили, роботу Верховної Ради на професійному рівні.  Ми не знаємо тепер, чи не було кнопкодавства під час прийняття бюджету, наприклад", —- зазначила вона.

Раніше депутатка від "Голосу", ексзаступниця міністра освіти Інна Совсун зазначила, що у фракції ОПЗЖ проголосувала значно більша кількість депутатів, ніж та, яка фізично була присутня в той момент у залі парламенту. За її словами, жодна людина не бачила пана Суркіса в залі парламенту.

"Його картка проголосувала "за". Причому не тільки за призначення Шкарлета, а й за 40 інших випадків його картка голосувала", — сказала вона.

Своєю чергою, голова Верховної Ради Дмитро Разумков запевнив,  якщо будуть факти — питання (про неперсональне голосування та кримінальну відповідальність за це. — Ред.) буде вирішуватися, зазначивши, що за час роботи Верховної Ради 9-го скликання лише на початку було декілька випадків кнопкодавства.

"Якщо ми говоримо про бюджет, давайте будемо відверті, за бюджет віддали 289 голосів, і навряд чи там була потреба в якомусь додатковому голосуванні або кнопкодавстві", — наголосив він.

Також Разумков висловив і свою особисту позицію: якщо людина "кнопкодавить", то вона повинна втрачати мандат.

"На щастя, ми з вами в цьому парламенті прийняли закон про кримінальну відповідальність за неперсональне голосування. На жаль, Конституційний суд той законопроєкт, який був нами розроблений і направлений до нього, повернув нам, визнав його неконституційним. Я думаю, що ми прийдемо до того, що буде інший законопроєкт, який також буде направлений до Конституційного суду", — сказав він.

За словами політика, якщо людина не ходить на роботу, якщо за неї хтось повинен голосувати або вона вирішила за когось проголосувати, то їй варто зайнятися чимось іншим.

"Якщо ми говоримо про цей випадок, якщо будуть факти, в нас закон один для всіх, закон про неперсональне голосування та кримінальну відповідальність за це. Якщо є факти, будемо вирішувати це питання", — зазначив він.

У Верховній Раді нібито знову помітили "кнопкодавство"

У Верховній Раді нібито знову помітили "кнопкодавство"

Також Разумков зазначив, що модернізувати зал Верховної Ради коштує 300 млн грн.

"Якби я сьогодні заклав ці кошти в бюджет Верховної Ради для того, щоб модернізувати зал, ви б мене тут розіп'яли і правильно зробили б", — резюмував політик.

Раніше Разумков пояснив, чому в Раді досі не голосують сенсорною кнопкою і як планують це вирішити.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
541
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація