Про мир на Донбасі говорять у Берліні: чи вдасться домовитися про щось цього разу
Розмова триває за зачиненими дверима, жодна сторона коментарів перед початком розмови не давала.

Про Донбас говорять сьогодні в Берліні. Там триває зустріч у "нормандському форматі". Зібралися радники лідерів України, Німеччини, Франції та Росії. Переговори розпочалися пообіді і тривають досі.
Про що говорять – 12 січня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
У складі української делегації керівник Офісу президента України Андрій Єрмак та віцепрем'єр України з реінтеграції Олексій Рєзніков. Від Росії — підсанкційний Дмитро Козак, заступник глави адміністрації Путіна. Для нього в Берліні роблять виняток і пускають на територію ЄС, щоби уможливити фізичну зустріч.
Розмова справді триває за зачиненими дверима, жодна сторона коментарів перед початком розмови не давала.
Розпочали перемовини о 14:00 за київським часом, як і було заплановано. Перед цим українська делегація прибула на нове берлінське летовище. Жодних інших робочих планів окрім цих переговорів у "нормандському форматі" у представників України в Берліні немає.
Відео Зустріч "нормандської четвірки"- про що говоритимуть в Берліні
І в ці хвилини саме триває зустріч у Нормандському форматі на рівні радників глав держав - Німеччини, Франції, Росії та України. Саміт проходить у Берліні. Голова Офісу Президента Андрій Єрмак прибув туди декілька годин тому. Більше інформації вже в ТСН о 19.30.

Міжнародні зустрічі в Німеччині зараз ускладнені тотальним локдауном, і Росія постійно відтягувала ці перемовини. Як вдалося довідатися із дипломатичних кіл, для Німеччини було важливо таки провести раунд переговорів щодо Донбасу, а українська сторона хоче максимально обговорити весь спектр питань. Тож розмова може бути довгою.
Останні переговори у такому складі відбулися в вересні минулого року. Тоді Андрій Єрмак назвав головним досягненням режим тиші на Донбасі. І припускав, що саміт лідерів "нормандського формату" може відбутися до кінця року. Натомість представник Росії Дмитро Козак це категорично відкидав.
Чи вдасться домовитися про щось цього разу і скільки ще говоритимуть – питання відкрите.