Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Про що говорили Путін, Порошенко, Меркель та Олланд: Широкине, газ та місцеві вибори

У Олланда розсекретили подробиці телефонної розмови лідерів "Нормандської четвірки"

Лідери "Нормандської четвірки" обговорили домовленості профільної робочої групи у Мінську щодо відведення танків і легкої артилерії на відстань 15 км з обох сторін від лінії розмежування.

Про це йдеться у заяві Єлисейського палацу.

Повідомляється, що Порошенко, Олланд, Меркель та Путін під час телефонної розмови висловили впевненість, що ці домовленості будуть підписані якнайшвидше, а ефективним механізмом нагляду стане спеціальна спостережна місія ОБСЄ, яка буде розміщена на місцях уздовж лінії розмежування.

"Що стосується зони довкола Широкиного, то чотири лідери взяли до відома заперечення представників сепаратистських сил і звернулися до Спеціальної спостережної місії (ССМ) ОБСЄ та експертів Комісії з координації і контролю за припиненням вогню (JCCC), щоб знайти практичні рішення для відведення українських військ і розгортання в цьому районі ССМ ОБСЄ, починаючи з 3 серпня", - зазначається у заяві.

Крім того,  лідери чотирьох держав привітали рішення розпочати проекти з відновлення очисних споруд і системи водопостачання та відновлення залізничного сполучення для транспортування вугілля

"Вони привітали досягнуту у Мінську домовленість щодо розгортання гуманітарних логістичних центрів у буферній зоні. Ці центри повинні бути використані для надання мобільних банківських послуг", - йдеться у документі.

"Учасники переговорів також відзначили важливість забезпечення вільного доступу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) з метою досягнення прогресу з обміну полоненими та ідентифікації зниклих безвістей осіб", - кажуть у заяві Єлисейському палаці.

"Лідери чотирьох держав підкреслили важливість зберегти єдину дату для організації місцевих виборів в цілому в Україні, в тому числі в деяких районах Донецької і Луганської областей. Було також відзначено, що місцеві вибори повинні відбутися за стандартами ОБСЄ і контролюватися Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ", - йдеться у заяві.

Також чотири лідери погодилися з необхідністю якнайшвидшого узгодження наступного пакету газових угод.

Раніше повідомлялося, що Петро Порошенко розповів про ситуацію на Донбасі і домовився про газ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції