Про що говорив Порошенко на прес-конференції. Головні тези президента

Дата публікації
Про що говорив Порошенко на прес-конференції. Головні тези президента

Порошенко провів двогодинну прес-конференцію. ТСН.ua пропонує головні тези з виступу президента.

Порошенко провів двогодинну прес-конференцію. / Reuters
Президент України Петро Порошенко, у понеділок, 29 грудня, провів двогодинну прес-конференцію, на якій відповів більш, ніж на два десятки питань від журналістів.

Загалом під час конференції президент говорив про економічну ситуацію в Україні, війну на Донбасі, "Іловайський котел", курс долара, умови введення воєнного стану, відносини з Росією тощо. ТСН.ua пропонує головні тези з виступу президента.

Складний рік

Свою прес-конференцію президент розпочав зі вступного слова, в якому підбив підсумки останнього року. "Завершується 2014 рік. Рік, який, безумовно, є карколомним, найбільш складним за останні 70 років, після 1945 року. Найбільш складним для моєї країни, для України. І думаю, що дуже складний для Європи і світу в цілому", - сказав Порошенко.

"Світ став менш безпечним, менш передбачуваним. Була зруйновано глобальна повоєнна система безпеки. Вона більше не працює. Ні, я не згоден, що світ став біполярним. Світ залишається цивілізованим. І той факт, що весь світ об'єднався навколо України, продемонстрував тверду єдність і солідарність з Україною, свідчить про те, що у нас є дуже серйозні підстави для оптимізму", - констатував президент

Референдум по НАТО

Порошенко під час прес-конференції підписав прийнятий Верховною Радою закон про скасування позаблокового статусу України.

За його словами, прийняття закону про такий статус у 2010 році було "стратегічною і кардинальною помилкою", яка призвела до знищення української армії.

Він припустив, що Україна стане готовою до волевиявлення народу на тему вступу до НАТО через п'ять – шість років.

Чи буде в воєнний стан

Президент наголосив, якщо буде вихід з мирного процесу, воєнний стан буде введено негайно. "Що ми будемо робити, якщо відбудеться вихід з мирного процесу. Можу вам обіцяти, що воєнний стан буде введений негайно", - сказав він.

"Воєнний стан буде введений негайно моїм указом, рішенням РНБО і будуть передані до ВР як тільки відбудуться перші наступальні операції від лінії зіткнення. Ніхто не буде коливатися жодної хвилини", - зазначив він.

"Воєнного вирішення питання по Донбасу не існує. Хто хоче побавитись - зброю в руки і під кулі російської військової машини, найбільш сильної на континенті. Побачите, чим це закінчиться", - заявив він.

"Працює не тільки режим тиші, а й мирний план, під час якого звільнено 1500 українських полонених, 150 на останньому тижні. не було б миру, невідомо, чи залишились би ці люди живими. це теж результат мирного плану", - сказав Порошенко

Що буде з гривнею

Президент Петро Порошенко вважає, що одразу після підписання угоди з МВФ курс гривні зміцниться. "Я вважаю, що курс 17-18-19 гривень не відображає реального стану співвідношення купівельної спроможності національної валюти. Значна складова тут паніка. ЇЇ потрібно зупинити. Вона буде зупинена одразу після угоди з МВФ, коли в нас з'являться потужні доповнення до міжнародних резервів", - сказав він.

"Тоді інвестори будуть більше вірити в Україну. Цьому буде сприяти пакет законодавчих актів і бюджет, який вчора був проведений в парламенті в умовах жорсткої дискусії, коли обидві сторони чують одне одного – і уряд, і парламентська коаліція, яка цей уряд сформувала", - зазначив він.

Помста за "Іловайський котел"

Порошенко запевняє, що про "Іловайський котел" ніхто не забув і ніколи не забуде. Він також розповів про "рейд помсти" української армії одразу після тих подій. За його словами, після віроломного вторгнення російських військ 25 серпня українські армія організувала спеціальний рейд, в ході якого "покарали сотні вбивць, які розстрілювали наших хлопців".

"За Іловайськ уже покарані сотні убивць. Знаєте коли? 3 вересня ми зібрали все, що у нас тут тоді було: дві тактичні групи 95-ї та 79-ї бригад. І під керівництвом начальника Генштабу Муженка більше 1 200 українських десантників і штурмовиків пішли в рейд по тилах Іловайська. І покарали: сотні вбивць або залишились лежати, або поїхали додому у цинку", - розповів Порошенко.

Зустріч з Путіним в Астані

Порошенко заявив, що 15 січня в столиці Казахстану Астані відбудеться зустріч в "нормандському форматі".

"Мій дипломатичний рік почнеться 15 січня в Астані, де буде проведено зустріч в "нормандському форматі". Зараз дано доручення міністрам закордонних справ країн "нормандського формату" щодо підготовки порядку денного і проектів рішень на цей саміт", - сказав Порошенко.

Президент також зазначив, що попередньо домовлено, що в зустрічі візьмуть участь він, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президенти Франції та Росії Франсуа Олланд та Володимир Путін.

Доля "Рошену" і "5 каналу"

Порошенко заявив, що не продасть свій "5 канал", а решту бізнесу уже продає. "5 канал" не продам і не обіцяв", - ствердно відповів президент на питання журналіста.

Щодо продажу Roshen Порошенко нагадав, що передав всі права в управління Rothschild. "І на сьогодні я фактично, юридично чи в будь-який інший спосіб позбавлений можливості будь-якого впливу на Roshen", - заявив президент.

За його словами, продавати такі активи під час війни вкрай важко, бо "в умовах війни інвестиції в країну не заходять". "Мені доповіли, що були чотири покупці, але переговори затягуються. Ключова умова – зупиніть війну. Якщо це не буде завершено найближчим часом я буду вимушений продати з розстрочкою Roshen менеджменту", - повідомив Порошенко.

Боєздатна армія

Впродовж року Україна створила одну з найбільш боєздатних армій на континенті майже з нуля і зараз до України приїжджають з-за кордону вивчати наш досвід, заявив Порошенко.

"Бойовий дух, унікальний волонтерський рух, який спростував традиційне прислів'я, з яким асоціювалася Україна, – "моя хата скраю". Так, хата скраю – але попереду, на передній лінії захисту держави. І більше 80% українців в тій чи іншій формі взяли участь у волонтерському русі", - сказав Порошенко.

"І це країна, де ще декілька років тому лише 13% українців готові були зі зброєю в руках захищати свою державу і свою Батьківщину", - наголосив він.

Мир в Україні

Порошенко не береться прогнозувати, коли в Україні запанує мир, але вважає проведення місцевих виборів на Донбасі важливим етапом для врегулювання конфлікту на Сході.

"Мир це дуже довготривалий процес. Війну дуже легко розпочати і дуже важко закінчити", - наголосив президент.

Рада без зрадників

Порошенко вважає, що завдяки достроковим парламентським виборам у Верховній Раді не лишилося ворогів України.

"Багато хто засуджував мене за рішення розпустити парламент і проголосити дострокові парламентські вибори. І практика, і життя продемонстрували, що це був абсолютно правильний і виважений крок", - сказав Порошенко.

"Ми не маємо тепер у парламенті "п'ятої колони", агресора, ми не маємо комуністичних зрадників, ми не маємо Партії регіонів – і я сподіваюся, що ми маємо тверду проєвропейську коаліцію, яка здатна взяти на себе відповідальність, у ці дуже непрості часи", - додав він.

Наступна публікація