Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Про шантаж та готовність домовлятися: у МЗС розповіли про відносини з Угорщиною

Наголошується, що в Україні угорську національну меншину ніхто в правах не обмежує.

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар заявив, що Україна готова домовлятися, але тиск і шантаж Угорщини не пройде.

Про це Боднар сказав в інтерв'ю "Сегодня".

Серед іншого у нього запитали, чи існує в України ”план Б”, якщо Угорщина не розблокує засідання Комісії Україна-НАТО, навіть коли Верховна Рада імплементує останню рекомендацію Венеціанської комісії про забезпечення прав угорської нацменшини на Закарпатті.

Боднар наголосив, що відносини з НАТО для України є стратегічними.

"Ми декларуємо бажання приєднатися до НАТО, стати членом Альянсу. Тому будь-які застереження і зауваження ми намагаємося враховувати, але не політизовані. У даному випадку, якщо це політичний тиск чи шантаж, для нас це неприйнятно. Ми це так само декларуємо і нашим партнерам по НАТО про те, що ми готові в рамках існуючих зобов’язань виконувати свою частину, але не поступатися національними інтересами. Якщо риторика Будапешта повертається до 2017 року, що ми повинні щось скасувати, це не працює. І ми так само закликаємо наших партнерів дивитися реалістично на сьогоднішню Україну, яка, зважаючи на збройну агресію Росії, стає ще сильнішою. Звичайно, тиск і шантаж не пройде. Ми готові продовжувати рівноправні переговори, готові домовлятися", - заявив Боднар.

Дипломат додав, що в Україні угорську національну меншину ніхто в правах не обмежує.

"А ті можливості, які створюються новим законом про освіту, навпаки, їх розширюють. Створюється можливість українцям угорського походження вивчати українську мову, бути інтегрованішими, мати більше можливостей для працевлаштування, навчання, роботи, щоб реалізовувати себе не тільки в тій частині України, де вони проживають, а й у ширшому контексті", - заявив дипломат.

Як відомо, Угорщина вимагала від України відтермінування імплементації мовної статті закону про освіту, а також скасування його дії на приватні навчальні заклади. Через ухвалення цього закону вона блокує співпрацю України та НАТО, зокрема зустрічі комісії Україна-НАТО на високому рівні. 

Повідомлялося, що Угорщина зніме вето на переговори України з НАТО у разі повернення закарпатським угорцям права на навчання рідною мовою. Окрім цього, вона надасть 50 млн євро на розвиток прикордонної інфраструктури. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Відео Угорщина все ж зняла накладене напередодні вето на резолюцію НАТО щодо України

У Києві гостюють 30 представників НАТО на чолі з генсеком Єнсом Столтенберґом. Він уже провів засідання комісії Україна-НАТО, виступив у Верховній Раді та поспілкувався тет-а-тет із президентом Володимиром Зеленським. Гарант заявив, що план дій щодо членства в альянсі залишається актуальним для України.    

Угорщина все ж зняла накладене напередодні вето на резолюцію НАТО щодо України

Залиште свій коментар

Вибір редакції