"Пробачаємо і просимо пробачення": Порошенко відреагував на рішення польского Сейму

Порошенко також закликав поляків повернутися до примирення і єднання.

Президент України Петро Порошенко шкодує з приводу сьогоднішнього рішення Сейму Польщі про визнання подій на Волині 1943-1945 років "геноцидом" і закликає повернутися до примирення і єднання.

Про це Петро Порошенко написав на своїй сторінці у Facebook.

"Шкодую щодо рішення польського Сейму. Знаю, багато хто захоче використати його для політичних спекуляцій", - йдеться у повідомленні.

Проте Порошенко також наголосив, що всі мають попросити пробачення та вибачитися.

"Однак, маємо повернутися до заповіді Івана Павла ІІ – пробачаємо і просимо пробачення. Лише спільними кроками можемо прийти до християнського примирення і єднання. Лише разом зможемо з'ясувати всі факти трагічних сторінок спільної історії. І вірю, що ми продовжимо рухатися саме цим шляхом", - додав президент України.

Нагадаємо, польський Сейм підтримав постанову, в якій визнає Волинську трагедію 1943-45 років "геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої".

Документ ухвалили 432 депутати Сейму, жоден не висловився "проти", утрималося десятеро.

До постанови була внесена єдина поправка: з тексту викреслили слово "братовбивчі", яке стосувалося подій на Волині.

За словами доповідача Міхала Дворчика, ухвалення документу не спрямоване проти українського народу. "Ця резолюція визначає вбивць: українських націоналістів і їхню вбивчу ідеологію. Це не український народ допустив злочини, але десятки тисяч вояків ОУН і УПА".

Польський парламент закликає до "встановлення місць злочинів та їхнього маркування, забезпечення гідного поховання всіх жертв, віддати належну шану і повагу до невинного вбитих і закатованих, підготувати повні списки жертв".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: