Проблема стосунків з Угорщиною знаходиться не в Україні – заступник Клімкіна

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дипломати сподіваються вирішити ситуацію шляхом переговорів.

В ускладненні стосунків України та Угорщини винний не Київ. Про це заявив тимчасовий виконувач обов’язків глави Міністерства закордонних справ Єгор Божок, повідомляє Голос Америки.

За словами заступника міністра, основною проблемою стосунків є політичні ідеї угорських колег щодо поєднання територій, котрі перебувають у складі інших держав. Це, на думку дипломата, засліпило прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана та його соратників. "В останні роки це створює проблему не тільки для України, але й для низки країн-членів ЄС", - заявив він.

"Ключовою розбіжністю між Києвом та Будапештом зараз є те, що ми називаємо тих, хто мешкає в Закарпатській області, громадянами України угорського походження, а Будапешт вважає їх угорцями, що мешкають на території Закарпаття. І тут я підкреслюю – Закарпаття, навіть не Закарпатської області України", - пояснив Божок. За його словами, офіційний Київ не може погодитися на створення "угорського анклаву на території України".

Один із керівників МЗС зауважив, що "в своїх діях угорська сторона вже не перший рік застосовує тактику шантажу, маніпуляцій та перекручування інформації", зокрема й щодо двосторонніх контактів і візитів на українську територію. Попри це, українські дипломати продовжують співробітництво "з угорською стороною в рамках дипломатичного протоколу та етикету". "Ми намагаємся тримати максимальну конструктивність і добросусідськість. Втім нам не завжди це виходить", - зауважив Божок.

Як повідомлялося, Угорщина зніме вето на переговори України з НАТО у разі повернення закарпатським угорцям права на навчання рідною мовою. Окрім цього, вона надасть 50 млн євро на розвиток прикордонної інфраструктури. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на пресконференції 16 липня в Інституті ім. Ференца Ракоці ІІ в Береговому.

ВідеоПрихована загроза: Угорщина виділила кошти на розвиток своїх культур на заході України

Угорський уряд призначив уповноваженого у справах західної України. Разом із ним виділили гроші, на розвиток угорської культури в України та реставрацію пам’яток. В МЗС України таку поведінку Угорщини назвали агресивною і вже заговорили про ризики, які на нас чекають у майбутньому.    

Прихована загроза: Угорщина виділила кошти на розвиток своїх культур на заході України

Залиште свій коментар

Вибір редакції