Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Проект Кремля чи найбільший патріот. П'ять резонансних заяв Савченко

Савченко дорослішає, вчиться на власних помилках, які не боїться вчиняти.

Нардеп та Герой України Надія Савченко чи не щодня додає градусів у розпечений телепростір. Звільнена місяць тому з російського полону, вона не тільки не зникає з екранів і з пліток. Але й дозволяє собі говорити таке, що лише розпалює вогонь ще більше. Цього тижня в ПАРЄ вона сказала, що допомога Україні летальною зброєю може закінчитися третьою світовою війною. А санкції проти Росії потрібно поетапно знімати, роблячи їх більш персональними.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Журналісти ТСН зібрали п'ять найбільш резонансних заяв молодого політика, а саму Надію запитали, чому так.

Її розклад розписаний по хвилинах на місяці вперед. Її промови розбирають на цитати. Вона то в АТО, то в ПАРЄ, то в забутому селі, то на трибуні Верховної Ради. Минув місяць після її звільнення, а вона і досі не набридла. Проте, якщо місяць тому Надія Савченко в головах українців – це однозначна ікона, то сьогодні її сприймають далеко не так однозначно. Адже те, що вона говорить, може дуже відрізнятися від того, що б ми хотіли від неї чути.

ПРО ДІАЛОГ З БОЙОВИКАМИ

"…Вийти на прямий зв'язок без Мінських домовленостей із "ДНР" і "ЛНР". Вийти на внутрішній зв'язок без третьої і четвертої сторони. Захарченко і Плотницький можуть позиціонуватися, якщо так можна сказати, як "народні депутати від "ДНР" і "ЛНР". Я готова з ними так говорити", – заявила Савченко.

ПРО СТАТУС УЧАСНИКА БОЙОВИХ ДІЙ

"Я вирішила для себе, що я відмовлюся від учасника бойових дій. Тому що я вважаю, що я повернулася з руками, з ногами, я не каліка, я можу працювати і я не вважаю за потрібне брати за це якусь грошову подяку від народу мого, який живе і без того бідно. Я пропоную так вчинити і іншим військовим, що повернулися здоровими", – закликала нардеп.

ПРО ДОПОМОГУ УКРАЇНІ ЛЕТАЛЬНОЮ ЗБРОЄЮ

"Чи варто помагати зброєю? Дивлячись, з якою рішучістю. Допомога зброєю може призвести планету до третьої світової війни", – прогнозує Савченко.

ПРО ПОЕТАПНЕ ЗНЯТТЯ САНКЦІЙ З РОСІЇ

"Європа повинна і мусить цивілізовано розмовляти з Росією мовою економіки та політики. Але вести діалог із заздалегідь продажними людьми, яких цікавлять лише їхні шкурні інтереси, немає сенсу", – переконана політик.

ПРО ЗГОДУ СТАТИ ПРЕЗИДЕНТОМ

"Українці, якщо вам потрібно, щоб я була президентом, добре, я буду президентом. Не скажу, що я хочу – я люблю літати. Але якщо потрібно, я зроблю все, пройду і цей шлях", – запевнила Савченко.

Соціологічне опитування, проведене на початку червня, твердить, що електорат вірить у новітню "Жанну Дарк" і готовий давати їй важелі влади. 11,9% опитаних обрали б Савченко президентом України – це майже вдвічі більше, ніж голоси за Петра Порошенка і її партійного боса Юлію Тимошенко. В переліку була маса прізвищ на будь-який смак – від вождів Майдану до "Опоблоку". І ще одне уточнююче питання "Якщо ваш улюбленець не пройде, то за кого ви тоді?" знову виводить Надію у реальні претенденти на президентське крісло. Прихильники кажуть, що останні скандальні заяви Савченко поки не сильно впливають на їх довіру. І готові давати їй час політично подорослішати.

Проте нікуди не поділися й інші, хто вважає Савченко не більше не менше, але проектом Кремля. Аж надто багато в її розмовах про мир за будь-яку ціну та третю світову війну тез, що можуть нагадати програму "Українського вибору" та самого Віктора Медведчука. Письменник Юрій Винничук каже, що спочатку цю точку зору огульно критикували, проте сьогодні все більше замислюються.

Заяви Савченко тиражують російські ЗМІ. В Україні радник міністра внутрішніх справ і нардеп Антон Геращенко викладає в Мережу її тюремну переписку з бойовиками. Боротьба проти Савченко також переростає в спецоперацію. Сама вона пояснює свою дивну риторику тим, що війна та смерть позбавляє іллюзій та ура-патріотизму.

"Ви розумієте, критикувати можуть оті "диванні війська" Майдану, оті "диванні війська" АТО. Але мене зрозуміють ті люди, які понесли втрати. В яких болить серце. Звичайно, певний час дуже хочеться помсти. Жити ненавистю все життя не можна. І рано чи пізно все одно доведеться говорити. Тому я готова бути першою", – наголосила Савченко.

Проект Кремля чи найбільший патріот, Савченко дорослішає, вчиться на власних помилках, які не боїться вчиняти. А українці вчаться сприймати Савченко не фантастичною героїнею, що нічого не їсть та співає гімни, а нормальною живою людиною. Яка багато курить, свариться, помиляється. Але робить це з фантастичною енергією.

Станіслав Ясинський

Відео 5 найбільш резонансних заяв Надії Савченко

Залиште свій коментар

Вибір редакції