Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Профільний комітет Ради підтримав скасування декларацій для громадських активістів

Також на засіданні розглянули два інших законопроекти.

Комітет парламенту з питань запобігання корупції розглянув законопроект про скасування обов'язкового декларування членів громадських організацій, зокрема антикорупційних.

Таке рішення ухвалили члени комітету під час засідання.

Так, законопроект голови парламенту Андрія Парубія, голови партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко та інших народних депутатів підтримали і рекомендували Верховній Раді проголосувати за нього за основу. 

Також на засіданні комітету обговорювали питання скасування декларацій для співробітників НАБУ та інших розвідувальних органів, які виконують агентурну діяльність. Одним із пунктів декларування антикорупційних правоохоронців є таємні декларації з обмеженим доступом. Проте рішення щодо цього законопроекту вирішили відкласти.

Торкнулися і подання декларацій колишніми президентами та урядовцями. Наразі вони не зобов'язані декларувати дохід і майно, однак дехто з депутатів вважає це несправедливістю. Так, автор законопроекту Вадим Кривохатько вважає, що якби екс-президент Леонід Кучма показав декларацію, звідти б випливли контраверсійні факти.

Нагадаємо, Верховна Рада вдруге провалила спробу скасувати електронне декларування для членів громадських організацій, які борються з корупцією. Нардепи і далі ігнорують наполегливі прохання ЄС та країн G7, які вважають таку практику тиском на антикорупціонерів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції