Прокуратура вимагає змінити Корбану запобіжний захід на утримання під вартою

Обвинувачення хоче доставити лідера "УКРОПу" до суду.

У суботу, 26 грудня, Дніпровський районний суд Києва продовжив засідання за клопотанням прокуратури щодо зміни запобіжного заходу лідеру партії "УКРОП" Геннадію Корбану з домашнього арешту на утримання під вартою.

На початку засідання прокурор повідомив, що Корбану було вручено клопотання щодо зміни запобіжного заходу і було зафіксовано відмову Корбана від отримання цього клопотання. Поза тим, лідеру "УКРОПу" вручили повістку про виклик до суду 26 грудня на 09.00, від її одержання він також відмовився.

За словами прокурора, після проведених медичних процедур підозрюваний перебуває "в задовільному стані". Прокурор надав відповідну довідку з Інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова.

Своєю чергою захист Корбана виступила проти долучення наданих прокурором документів, заявивши, що клопотання і повістка вручалися без присутності адвокатів, з порушенням "будь-якого права на захист". Адвокат Олексій Шевчук заявив, що в наданій стороною обвинувачення довідці не написано, що Корбан "може брати участь у будь-яких слідчих діях".

"Документ констатує факт того, що була проведена операція, хірургічне втручання", - сказав адвокат.

Надані прокурором документи суд прийняв до розгляду.

Прокурор заявив, що в наданій довідці зазначено, що стан Корбана стабільний. Він заявив клопотання на дозвіл примусової доставки підозрюваного до суду.

Як повідомила кореспондент ТСН Валерія Ковалінська, адвокати політика заявили, що Корбан не може бути доставлений до суду, оскільки в нього погіршився стан здоров'я, наполягаючи на тому, що лідеру "УКРОПу" необхідно ще кілька днів побути в лікарні для відновлення після операції. Окрім того, захист Корбана заявили прокурору про відвід.

"Я виявив зараз підстави, які мені дають можливість об'єктивно говорити про те, що прокурор є упередженим і порушує чинне законодавство", - заявив захисник Корбана Олексій Шевчук.

Адвокат розповів, що п'ятницю, 25 грудня, на прокурора Олександра Голінченко було подано заяву про скоєння кримінального злочину шляхом підробки документів. Захисник заявив, що вказаний прокурор "підробив офіційні судові документи, сказавши, що він від вас (від імені судді - ред.) вручав комусь вчора повістку. Надавши якісь документи, які в копіях - невідомо, це оригінали чи ні ... сказав, що він є лікарем, що він вважає, що людина може бути доставлений до суду, порушив правила прокурорської етики та ст. 5, 6 цих правил".

Після цього суддя оголосив 15-хвилинну перерву на прохання сторони захисту - для ознайомлення з клопотанням про примусову доставку Корбана до суду.

Нагадаємо, 31 жовтня у Дніпропетровську СБУ затримала лідера "УКРОПу" Геннадія Корбана. Крім того, правоохоронці провели обшуки в офісах партії і помешканнях членів політсили, в тому числі і її лідера.

СБУ та ГПУ у спільній заяві повідомили, що "вивчають причетність Корбана до керівництва організованою злочинною організацією". Нібито СБУ викрила розтрати грошей благочинного фонду, який збирав допомогу для бійців АТО. І це СБУ називає лише одним з епізодів обвинувачення. 

6 листопада Печерський суд обрав для Корбана запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком на 2 місяці цілодобово - до 31 грудня 2015 року. Генпрокуратура оскаржила його, а 17 листопада апеляційний суд переніс засідання щодо запобіжного заходу лідеру "УКРОПу" на 1 грудня.  Корбана залишили під домашнім арештом до кінця року.

Увечері 24 грудня в квартиру до лідера партії "УКРОП" Геннадія Корбана увірвалися озброєні спецназівці і вивезли його в невідомому напрямку.

Пізніше стало відомо, що Корбан був доставленний в Київ співробітниками СБУ. У Генпрокуратурі повідомили про сумніви і підозри, що політик дійсно має проблеми зі здоров'ям, адже його обстежували у дніпропетровській клініці, якою він нібито володіє через афілійованих осіб.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: