Прокуратура взялася за справу утікача Курченка щодо продажу вугілля з окупованого Донбасу

У діях Курченка, службових осіб та інших осіб ряду суб'єктів господарювання вбачаються окремі ознаки кримінального правопорушення.

Головна військова прокуратура у суботу, 17 червня, почала розслідування за фактом реалізації незаконно видобутого на окупованій території вугілля марки "антрацит" під керівництвом олігарха-утікача Сергія Курченка.

Про це повідомила речник Генпрокурора України Лариса Сарган на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, в діях Курченка, службових осіб та інших осіб ряду суб'єктів господарювання вбачаються окремі ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.258-5 КК України (фінансування тероризму).

"На ряді сайтів розміщені матеріали, зі змісту яких стає зрозумілим, що під загальним керівництвом Курченка службові та інші особи ряду суб'єктів господарювання упродовж 2017 року на території Луганської та Донецької областей закуповують незаконно видобуте вугілля, а саме антрацит, на протиправно захоплених терористичними організаціями "днр" та "лнр" шахтах і копальнях", - зазначила Сарган.

Вона додала, що надалі, за сприяння підприємств, які здійснюють експлуатацію протиправно захопленого зазначеними терористичними організаціями рухомого складу ПАТ "Укрзалізниці", вугілля вивозять на територію РФ, де у подальшому його реалізовують, у тому числі і за кордон.

Одержані в такий спосіб грошові кошти в особливо великих розмірах надаються терористам, які у подальшому використовують їх у своїй терористичній діяльності.

"За даним фактом Головною військовою прокуратурою ГПУ 17.06.2017 р. внесено відповідні відомості до ЄРДР та розпочате досудове розслідування", - зазначила Сарган.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Курченко, який є засновником групи "ВЕТЕК", почав експортувати вугілля, видобуте на окупованій території Донецької та Луганської областей, до Туреччини. За даними ЗМІ, перші поставки почалися в квітні цього року, а в травні-червні набули системного характеру, зокрема, нині в Туреччині щомісяця розвантажується 5-6 суден, на борту кожного з яких є до 20 тис. тонн вугілля. 

ВідеоПечерський суд столиці постановив узяти під варту олігарха Сергія Курченка

Залиште свій коментар