"Прокурор Пшонкінського періоду". Касько прокоментував призначення Говди на нову посаду

Дата публікації
Перегляди
990
"Прокурор Пшонкінського періоду". Касько прокоментував призначення Говди на нову посаду

Касько розкритикував у соцмережі призначення Юрія Говди / УНІАН

Він стверджує, що на посаді заступника Шокіна Говда керував "замовними розслідуваннями" проти нього.

Екс-заступник генпрокурора Віталій Касько розкритикував у соцмережі призначення Юрія Говди на посаду прокурора Києва.

"Вчора Генеральний прокурор здійснив чергове феєричне призначення – посаду прокурора столиці посів, хто би ви думали?! Правильно – ніхто інший як Говда", - написав він у Facebook.

Касько зазначив, що під час Революції гідності Говда очолював відділ Генпрокуратури із нагляду за додержанням законів під час здійснення міліцією оперативно-розшукової діяльності. "Чим саме займалася міліція на Майдані під керівництвом прокуратури Пшонки – всім добре відомо", - додав він.

"Саме його як прокурора Одеської області Михайло Саакашвілі (голова Одеської ОДА, - ред.) публічно звинуватив у рекеті та бандитизмі по відношенню до бізнесу, у відповідь Шокін призначив Говду заступником Генерального прокурора, тим самим демонструючи, що таким і має бути "справжній" прокурор;  саме у прокуратурі Одеської області, яку він очолював, Шокін ховав кримінальне провадження про розкрадання так званих "нафтопродуктів Курченка" і коштів від їх продажу, яке лежало мертвим вантажем, доки його не знайшов Сакварелідзе, призначений в Одесу замість Говди", - наголосив колишній заступник очільника ГПУ.

За словами Каська, Говда як заступник Шокіна керував "замовними розслідуваннями" проти нього, його колеги Давіда Сакварелідзе та очільника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, "слідство у яких вели слідчі підрозділу "Кононенка-Грановського", підпорядковані Столярчуку".

Також він нагадав, що Говда "був кандидатом від Шокіна та Банкової на посаду Спеціалізованого антикорупційного прокурора і не пройшов лише завдяки тиску громадянського суспільства і позиції кількох не заангажованих владою членів комісії".


"Список "чеснот" цього "прокурора" Пшонкінського періоду можна продовжувати вічно. Але вже тепер очевидно, що зміна Шокіна на Луценка є зміною облич, а не підходів, а ключові рішення, у тому числі, кадрові, приймаються не Генеральним прокурором, а замість нього. Столярчук, Севрук, Говда і їхні поплічники залишилися керувати прокуратурою", - йдеться в дописі Каська.

Нагадаємо, вчора, 7 липня генеральний прокурор України Юрій Луценко представив колективу столичної прокуратури нового керівника – ним став Роман Говда, який лише у березні поточного року писав заяву про звільнення з посади заступника Генпрокурора. Місце головного прокурора Києва було вакантним з березня 2015 року, коли згідно із законом про очищення владу було звільнено з посади Сергія Юлдашева.