Після виклику прокурор побоюється арешту.
Члена слідчої групи у справі втікача-олігарха Сергія Курченка Костянтина Кулика сьогодні, 29 березня, викликали на допит в Генпрокуратуру, йдеться у ТСН.12:00.
Кулик впевнений, що його хочуть заарештувати. Зібрані матеріали розслідування про розкрадання державних коштів сьогодні вночі, за словами прокурора, вивезли з його кабінету у невідомому напрямку. А в нього вдома готують обшуки. Мало того, за ніч скасували підозри для екс-керівника апарату президента Бориса Ложкіна, екс-глави НБУ Валерії Гонтарєвої та чинного заступника глави Адміністрації Президента Олексія Філатова.
"Вночі виносилися всі матеріали з кабінетів, я не розумію, де частина матеріалів. Скасували підозри Ложкіну, Гонтаревій, Стеценку і Філатову", - прокоментував Кулик ТСН.
У Генпрокуратурі це пояснили порушенням процедури винесення підозр.
"Я не згоден, це все було згідно з нормами КПК. Мені просто сказали, що зараз планується у будинку обшук і арешт мій, планую займатися зараз цим питанням", - додав прокурор.
Нагадаємо, учора в озвученій заяві Кулика в ефірі ток-шоу "Право на владу" прокурор звинуватив оточення президента в причетності до справи розкрадання коштів і докази проти них зібрані достатні.
Зазначимо, що у ГПУ спростували виклик Кулика на допит, а також нібито наміри його арештувати.
"Офіційно повідомляю: ГПУ не реєструвала кримінальне провадження проти прокурора Костянтина Кулика. Наголошую: прокурор Кулик не викликався на допит, не заплановано обшуків у нього вдома і відповідно - не може йти мова про його арешт", - написала прес-секретар генпрокурора України у соцмережі.
Офіційно повідомляю: ГПУ не реєструвала кримінальне провадження проти прокурора Костянтина Кулика.
— Лариса Сарган (@SarganLarysa) 29 марта 2019 г.
Наголошую: прокурор Кулик не викликався на допит, не заплановано обшуків у нього вдома і відповідно - не може йти мова про його арешт.
Справа Курченка розслідується іще від 2014 року. В 2016-му вона почала обростати іншим фактажем й іншими персонажами. Наприклад, за даними ТСН, в матеріалах з'явилися представники вже чинної влади.
Наприклад, глава АП Порошенка Борис Ложкін, який разом із Порошенком продав свій медіахолдинг Курченку просто напередодні Революції гідності. А потім, нібито, вже діюча влада дозволила Курченку не платити кредит, взятий на цю оборудку в державному "Укрексімбанку". Окрім цього, в провадженні Курченка разом із колишнім екс-міністром екології часів Януковича Миколою Злочевським, сином колишнього віце-президента США Джо Байжденом ще й нещодавня очільниця Національного банку Валерія Гонтарева та двоє фінансистів Порошенка - Макар Пасенюк та Костянтин Стеценко.