Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нам і Путіна не потрібно, щоб втратити державність. Ключові тези промови Порошенка перед урядовцями

Президент назвав антикорупційну реформу ключовою на поточний рік.

20 березня відбулася Рада регіонального розвитку. Відкрив п'яте засідання Ради своїм виступом президент України Петро Порошенко.

Глава держави зауважив, що ще півтора роки тому ситуація в країні була такою, що про перспективи розвитку можна було лише мріяти. Проте зараз почалося "реальне відновлення економіки і є можливість починати перехід від тактики виживання до спільної державної стратегії розвитку".

Основні тези виступу Порошенка на Раді регіонального розвитку:

1. Всі українські Уряди – два Кабміни Арсенія Яценюка і третій, Володимира Гройсмана – не мали іншого вибору, ніж йти на дуже жорсткі, принципові й непопулярні кроки... І хоча ці кроки, на жаль, були надзвичайно важкими для людей, але без них, хочу запевнити, було би набагато важче. Я неодноразово перепрошував за ті вимушені рішення, хоча усвідомлюю, що більшість, можливо, вибачити й не готова – надто було боляче.

2. Наслідки так званої блокади Донбасу – цього справжнього удару під дих Україні – в першу чергу позначаться саме на промисловості.

3. Всі чули, як безвідповідальні політикани стверджують про те, що гроші МВФ проїдені, вкрадені, або використані не за призначенням. Це суцільна, тотальна і безвідповідальна брехня. Кожна копійчина, яку Україна отримала від МВФ, дбайливо зберігається у золотовалютних резервах держави і працює на стабільність національної грошової одиниці, працює на довіру до Української держави, української економіки, української фінансово-банківської системи.  Вони цілими  і збереженими покладені, насамперед в резерви.

4. Надію на краще вселяють і такі показники, як зростання прискореними  темпами в гуртовій торгівлі та в будівництві. Понад 17% за минулий рік означає, що ця галузь, будівництво, потягне за собою суміжні...

5. У нас створені передумови для розвитку економіки, для початку відновлення, а згодом і зростання рівня життя людей. Та, схоже, такий трек не всіх влаштовує ані за межами України, що природно… Ані всередині, що саме собою аномально й патологічно… Але ж факт, що значна частина політикуму продовжує керуватися принципом: "чим гірше, тим краще".

6. Головною є російська військова загроза. І вона походить не лише з окупованих районів Донбасу, вона нависає по всій лінії кордону з Росією. Правильна відповідь на цей виклик лише одна: якщо на початок 2014 року витрати на оборону становили 1 % ВВП, то в 2016 році нашими спільними зусиллями ми довели ці витрати до 3,2 %, і не виключено, що цю частку прийдеться збільшити іще.

7. Передвиборча кампанія поставила би на паузу всі реформи мінімум на рік. А далі склад нової Ради виявився би настільки пістрявим, що годі було би й сподіватися на створення бодай якоїсь коаліції. Ось чому я категорично проти перевиборів, яких найголосніше вимагає так звана широка опозиція.

8. Український популізм здебільшого не правого, а лівого толку. Він блокує цілу низку важливих реформ, без яких не може бути здорової та успішної економіки.

9. Все чіткіше кристалізується загроза анархії та отаманщини. Яскравим доказом тому є реальні й потенційні наслідки так званої блокади Донбасу. Її організатори показали себе як неперевершені майстри політичного піару. Вони грамотно вирахували больову точку, піймали хвилю суспільних очікувань, виявили оголений нерв. 

10. В суботу питання по Україні зникло з сьогоднішнього порядку денного ради директорів (МВФ)... Ще раз наголошую – причиною відтермінування стали наслідки блокади!

11. Сьогоднішній мій день почався з наради з цього питання, де брали участь зазначені керівники держави і один із її учасників, до речі, запропонував відрядити до Вашингтону в якості спецпредставника України Андрія Івановича, разом із Семенченком, Юлію Володимирівну, разом із Парасюком… Якщо "Самопоміч" організувала та патронувала блокаду, то хай би і виправляла наслідки цієї  диверсії

12. Монополію на застосування сили має тільки держава, навіть коли вона демократична. Шановні, нам і Путіна не потрібно, щоб втратити державність, якщо ми цього не засвоїмо. 

13. Добре розумію позицію керівника Національної поліції Сергія Князєва, який наполягає на тому, щоб притягнути до відповідальності народного депутата, який застосовував насильство, погрози і хамство до поліцейських.

14. Ключовою реформою на поточний рік залишається реформа антикорупційна. Корупцію теж є всі підстави розглядати як загрозу економічному зростанню і національній безпеці.

15. Зміни та перетворення ми почали в 2014 році. В 2015-му перші зрушення були очевидними лише самим реформаторам. В 2016-му їх вже помітили й високо оцінили наші закордонні партнери. Надзвичайно важливо, щоб 2017-й увійшов до історії як рік, коли зміни стали відчутними для широкого кола наших співвітчизників

Нагадаємо, президент України попередив, що першою наслідки від блокади ОРДЛО відчує на собі промисловість. Про це він сказав, беручи участь у Раді регіонального розвитку. Він підкреслив, що блокада Донбасу - удар під дих Україні. 

Відео Порошенко ввів у дію рішення РНБО про припинення торгівлі з окупованою територією

Залиште свій коментар

Вибір редакції