Прощальна особиста зустріч: як Зеленський з Меркель вечеряв

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Прощальна особиста зустріч: як Зеленський з Меркель вечеряв

Associated Press

Безхмарними взаємини Києва і Берліна наразі назвати важко.

Про "Північний потік-2" говорив сьогодні Володимир Зеленський із канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Президент України прибув до Берліна із дводенним робочим візитом. Меркель запросила Зеленського на вечерю. Це прощальна особиста зустріч двох лідерів. Після 16 років правління канцлерка Меркель більше не балотуватиметься на найвищу посаду в країні.

Детальніше про візит президента до Берліна 12 липня йдеться в сюжеті ТСН.19:30. 

Нині взаємини обох країн суттєво захмарює проект газогону "Північний потік-2", який німецький уряд продовжує вперто підтримувати. 

Візит до Ангели Меркель - останній і найважливіший пункт дводенного візиту Володимира Зеленського в Берліні. Після привітання на камери обидвоє говорили сам на сам. 

Німеччина наполягає, щоб Україна і надалі лишалася газотранспортною країною, хоча жодних безпекових чи фінансових гарантій Берлін не дає. Очікують, що Ангела Меркель може запропонувати Україні альтернативи – чи то грошові компенсації, чи участь у розбудові водневої енергетики.

"Найбільш вірогідний сценарій - що Україні запропонують стати на чолі новітнього енергетичного ринку, що торгує альтернативними джерелами енергії, і що колись українська газотранспортна система зможе транспортувати рідкий водень. Ця пропозиція ще надто загальна, щоби переконати Україну, але можливо - це шанс, яким Україні варто було б скористатися", - зазначає німецька політикиня Марілуїзе Бек.

Новини світу: що відомо про прощальну зустріч Зеленського та Меркель у Берліні

Новини світу: що відомо про прощальну зустріч Зеленського та Меркель у Берліні

Безхмарними взаємини Києва і Берліна наразі назвати важко. Україну обурила пропозиція Ангели Меркель і Еммануеля Макрона відновити саміти Європейського Союзу та Росії. А сам Зеленський в інтерв’ю дорікнув Меркель, шо вона могла б робити для України більше. Утім підозрювати Меркель у сантиментах до Росії, або що вона може піти шляхом Герхарда Шредера і на політичній пенсії працюватиме на "Газпром" - не можна, кажуть у Берліні.

"Це одна з найабсурдніших спекуляцій! І, можливо, це дійсно важко збагнути українським політикам, але Ангела Меркель вже 16 років канцлерака і іі взагалі не цікавлять великі гроші. Вона абсолютно не зацікавлена в тому, щоби розбагатіти", - упевнена Бек.

Сьогодні президент України зустрівся із німецьким колегою Франком-Вальтером Штайнмайером, говорили понад годину. А напередодні, в неділю, глава України познайомився із найімовірнішим наступником Меркель на посаді канцлера - кандидатом від ХДС-ХМС Арміном Лашетом, кажуть, спілкувалися довго і приязно. Саме новий німецький уряд, незалежно від коаліції, може критичніше ставитися до газогону в обхід України.

Читайте також: 

Берлін-Вашингтон-Москва: чому Байден та Меркель відвернулися від Зеленського

Наступна публікація