"Прощай, немытая Россия": Порошенко цитував російських поетів, говорячи про безвіз з ЄС

Президент заявив про остаточний розрив України з "російською імперією".

Президент України Петро Порошенко під час виступу на Європейській площі у Києві з нагоди запровадження безвізового режиму з ЄС процитував російського поета Михайло Лєрмонтова.

"Прощай, немытая Россия,

Страна рабов, страна господ,

И вы, мундиры голубые,

И ты, им преданный народ".

Порошенко зазначив, що введення безвізового режиму між Україною та ЄС знаменує розрив нашої держави з "російською імперією", а українського демократичного світу - з авторитарним "русским миром".

Президент України звернувся до росіян, які "в умовах жорсткої диктатури знаходять у собі мужність засуджувати агресію проти України і вимагати демократичних прав і свобод", процитувавши іншого російського поета Олександра Пушкіна.

Товарищ, верь: взойдет она,

звезда пленительного счастья.

Россия вспрянет ото сна.

И на обломках самовластья

напишут наши имена.

ВідеоПорошенко і глава представництва ЄС опівночі запустили "безвізовий таймер"

Опівночі за київським часом безвіз запрацює з Фінляндією, країнами Балтії, Румунією, Болгарією, Грецією та Кіпром. За годину безвізові двері відчинить більшість країн Європи – Австрія, Бельгія, Данія, Іспанія, Італія, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція. О другій ночі за Києвом без візи уже можна буде заїхати в Португалію. Ще за годину – в Ісландію. Пізніше за всіх, о 6:00 ранку, вільний в'їзд дозволить автономна частина Данії – острів Гренландія.

Все про останні години до безвізу та про перший досвід спрощених поїздок, які почнуться вже 11 червня, у текстовому онлайні: Україна з безвізом: читайте і дивіться головне про старт довгоочікуваної події

ВідеоУмова безвізу: українцями доведеться на кордоні показувати готівку чи виписку з банківської картки

Залиште свій коментар