"Просуває інтереси Росії": Блінкен назвав "Північний потік-2" згубним для України

"Просуває інтереси Росії": Блінкен назвав "Північний потік-2" згубним для України

Газпром

Блінкен зауважив, що російський проєкт є згубним для України, Польщі та інших європейських держав.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" є просуванням інтересів Росії в Європі й загрозою для України.

 Про це Блінкен заявив в інтерв'ю BBC Radio 4.

"Байден чітко заявляв... - газопровід - це погана ідея. Він просуває інтереси Росії, підриває інтереси Європи і суперечить тим принципам, які ЄС встановив щодо енергетичної безпеки - не бути залежними від однієї країни, у цьому випадку Росії. І звісно це (газопровід - Ред.) є згубним для України, Польщі та інших європейських держав", - сказав Блінкен.

Зазначимо, що 19 січня 2021 року США розширили санкції проти Російської Федерації. Зокрема, до санкційного списку потрапило судно "Фортуна" і його власник — компанія "КВТ-Рус", які беруть участь у прокладанні російського газопроводу "Північний потік-2". 

Як повідомлялося, Берлін наполягав на завершенні будівництва російського трубопроводу. Віцеканцлер та міністр фінансів Олаф Шольц заявив, що проєкт закінчать. А німецька канцлерка Ангела Меркель назвала недоречним засобом санкції Сполучених Штатів, які ввели у січні 2021 року проти газопроводу. 

Нагадаємо, компанія Nord Stream 2 заявляли, що газопровід побудований на 95%. Зазначається, що станом на 31 березня побудовано 2339 км труб із 2460 км). Залишилося укласти близько 121 км. Таким чином до закінчення проєкту залишилося добудувати ще 5% від загальної протяжності газопроводу.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

США розширить санкції проти газогону "Північний потік-2"

США розширить санкції проти газогону "Північний потік-2"