Проти профільного комітету Ради відкрили провадження через закон про ринок землі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Йдеться про можливе перешкодження та втручання у діяльність нардепів.

Проти земельного комітету Ради відкрили два кримінальні провадження через закон про ринок землі.

Про це йдеться у відповіді генпрокурорки Ірини Венедіктової на звернення народного депутата Рената Кузьміна, фотокопію якої він оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

"29 травня на виконання ухвали слідчого судді Печерського районного суду м.Києва Матійчук Г.О.за колективним зверненням народних депутатів України Кузьміна Р.Р., Загороднього Ю.І., Шуфрича Н. І., Макаренка М.В., Німченка В.І., Козака Т.Р. від 18 грудня 2019 року за №16-ДЗ внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато розслідування про вчинення окремими народними депутатами України кримінальних правопорушень, передбачених статтями 344 (Втручання у діяльність державного діяча), 351 (Перешкоджання діяльності народного депутата України) КК України", - вказано у листі.

Згідно з витягами з ЄРДР, службові особи комітету ВР з питань аграрної та земельної політики, використовуючи своє службове становище, перебуваючи у приміщенні ВР, під час обговорення законопроєкту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" на позачерговому закритому засіданні комітету 17 грудня, усупереч вимогам статей 1,8,24 закону "Про статус народного депутата України" ухвалили рішення щодо вилучення поправок, внесених нардепами у порівняльну таблицю до другого читання без обговорення у встановленому законом порядку.

"Тим самим здійснили незаконний вплив на нардепів України з метою перешкоджання виконанню ними своїх службових обов’язків", - наголошується у документі.

До того ж відкрито провадження через те, що службові особи комітету не допустили на засідання народних депутатів, які не є членами цього комітету.

Опубликовано Ренатом Кузьминым Четверг, 18 июня 2020 г.

Нагадаємо, Верховна Рада на позачерговому засіданні, яке затягнулося аж до ночі проти 31 березня ухвалила у другому читанні та в цілому депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. Законопроєкт після розгляду всіх правок підтримали 259 нардепів. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 липня 2021 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції