Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Протидія "Північному Потоку-2" та закон про Інститут нацпам’яті: про що домовились Порошенко і Дуда

Президенти відзначили важливість координації у протидії російській агресії.

Під час робочого візиту до Брюсселя президент України Петро Порошенко зустрівся з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Про це йдеться на сайті президента.

Глави держав обговорили питання продовження діалогу у сфері захисту культурної спадщини та увічнення місць пам’яті українського та польського народів на території двох країн. Порошенко закликав польську сторону внести зміни до закону про Інститут національної пам’яті у частині, що стосується інтересів України.

Президенти позитивно оцінили рішення Ради ЄС щодо подовження санкцій проти РФ на наступні шість місяців. Також Порошенко подякував за незмінну підтримку Польщею суверенітету і територіальної цілісності України.

Окрім цього, президенти приділили також увагу координації з протидії російській агресії у контексті членства Республіки Польща у Раді безпеки ООН. Також сторони домовились мобілізувати зусилля у протидії будівництву "Північного потоку-2".

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда перебував з візитом у Луцьку, щоб взяти участь в заходах, приурочених до 75 річниці Волинської трагедії. Своєю чергою Петро Порошенко у Польщі відвідав відкриття Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських "селянських батальйонів" і підрозділів Армії Крайової. Після цього президент Польщі назвав Волинську трагедію 1940-х років етнічною чисткою, а не війною між Україною та Польщею. 

Вибір редакції