Протистояння НАБУ проти ГПУ може зробити несподіваний поворот після повернення Луценка

Генпрокурор повертається після закордонного відрядження 17 серпня.

Публічний скандал між НАБУ та ГПУ отримав новий поворот: в інтернеті з'явилося відео сутичок, на якому працівники ГПУ зображені жертвами свавілля спецпризначенців НАБУ. Усе змонтовано під місячну сонату Бетховена, але на цьому тлі чутно лише відбірну лайку і погрози на адресу одне одного, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Саме відео ретельно змонтоване і підкреслює деякі моменти, зокрема працівників НАБУ у натовпі – як колишніх працівників СБУ часів Віктора Януковича. А ще невідомий автор із різних ракурсів показує, як слідчого ГПУ кладуть обличчям на асфальт і все, що відбувається, називає свавіллям. Звичайна штовханина з лайкою в цій інтерпретації постає "побиттям", а у фіналі підсумовується, що "в результаті незаконного застосування сили працівниками НАБУ працівники ГПУ отримали численні тілесні ушкодження".

ВідеоНАБУ проти ГПУ: в інтернеті з'явилось відео з новими деталями конфлікту

Напередодні власне відео демонстрували в антикорупційному бюро. Там ішлося про захоплених у п'ятницю їхніх детективів, який утримували в Генпрокуратурі. Як твердять у НАБУ, там прокурори били та допитували незаконно затриманих людей. Постраждалі впізнали в одному з катів Дмитра Суса, який фігурує і на іншому відео. Це старший слідчий ГПУ в особливо важливих справах у галузі економіки. За ним працівники НАБУ кілька місяців стежили із засідки у звичайній квартирі Києва, вікна якої виходять прямо на один із департаментів ГПУ. Сус із колегами пояснювали: запідозрили, що із вікон вистежують їх із кримінального світу. А працівників НАБУ не впізнали, бо ті, мовляв, не показали документів.

Сус фігурує в протистоянні між силовими структурами від самісінького початку. Ще 5 серпня він приходив у НАБУ з обшуком. Тоді ж директор антикорупційного бюро Ситник назвав це спробою дискредитації його відомства. Після другого скандалу із прокурорськими силовиками Ситник наголосив, що жодної війни між ГПУ і бюро немає. Хоча працівники структур завели кілька кримінальних проваджень одні про одних. Тепер усі очікують на продовження епопеї. Адже у середу із закордонного відрядження повертається генеральний прокурор Юрій Луценко.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: