"Пряме заперечення позиції Росії": у МЗС України схвально відгукнулися про рішення морського трибуналу в Гаазі

Дата публікації
Перегляди
8520
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Пряме заперечення позиції Росії": у МЗС України схвально відгукнулися про рішення морського трибуналу в Гаазі

Фото: Сайт МЗС РФ

Вердикт уже назвали проміжною перемогою нашої держави.

Рішення арбітражного трибуналу ООН з морського права щодо розгляду по суті суперечки між Україною і Росією є проміжною перемогою Києва і поразкою Москви. Так вважають у Міністерстві закордонних справ України.

Коментар щодо рішення суду оприлюднений пресслужбою дипломатичного відомства. В документі рішення трибуналу назване перемогою. "Трибунал відхилив позицію Росії про відсутність юрисдикції у справі України і встановив, що він розгляне важливі аспекти вимог України", - наголошується у зверненні. Дипломати пояснили, що суд пристав на українську позицію щодо неможливості вважати претензії РФ щодо статусу внутрішніх вод належним приводом для відхилення юрисдикції трибуналу.

"Трибунал відхилив спроби Росії уникнути відповідальності за її поведінку в Азовському морі та Керченській протоці. Росія намагалася виключити ці два життєво важливі міжнародні водні шляхи зі сфери  регулювання міжнародного морського права", - констатували вітчизняні дипломати. "Рішення означає необхідність здійснення юридичної експертизи незаконного будівництва Росією Керченського мосту та зупинок суден в Азовському морі, які завдають шкоди міжнародному судноплавству", - пояснили в МЗС.

Тепер, пояснили в міністерстві, суд перейде до вивчення справи по суті, хоча й утримається від формулювання позиції щодо територіальної приналежності Криму, оскільки це не є суттєвим у поточній ситуації та не належить до компетенції трибуналу з морського права. З огляду на це, частина дрібних українських вимог судом розглянута не буде. "Рішення є прямим запереченням позиції Росії, що її односторонні дії захищені від юридичних оскаржень. Сьогоднішня перемога – це ще один успіх для України в притягненні Росії до відповідальності за її порушення міжнародного права", - наголосили дипломати.

Як повідомлялося, арбітражний трибунал у Гаазі визнав власну юрисдикцію у розгляді позову України щодо дій РФ у Керченській протоці та Азовському морі. Про це сповістив міністр закордонних справ Вадим Пристайко. За словами керівника дипломатичного відомства, суд розглядатиме претензії офіційного Києва щодо будівництва так званого кримського мосту та обмеження на судноплавство для кораблів, що прямують до українських портів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8520
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація