"Публічна точка відліку": Зеленський роздав завдання команді нових чиновників

Дата публікації
Перегляди
2995
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Публічна точка відліку": Зеленський роздав завдання команді нових чиновників

Фото: УНІАН

Головною метою визначені реформи, а головним критерієм – швидкість.

Депутати, урядовці,  представники силових структур і президент уперше зібралися разом після низки кадрових призначень, які відбулися внаслідок старту роботи нового українського парламенту. Глава держави озвучив перед посадовцями свої вимоги, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Іще до початку засідання ніхто не знав, про що буде розмова, але президент Володимир Зеленський швидко пояснив: тема одна – реформи. "Суспільство не буде чекати кілька років, поки щось запрацює в Україні", - наголосив він. Зі слів глави держави, раніше всі гілки влади тягнули на себе ковдру, тому реформи буксували, але зі створенням монобільшості та консолідацією влади Україна дістала унікальний шанс провести їх швидко. І сьогоднішня зустріч, по суті – це роздача завдань для народних обранців та новопризначенців. "Це публічна точка відліку. Ми з вами фіксуємо найважливіші речі, пріорітети, строки виконання цих стратегічних для України завдань", - пояснив Зеленський.

Президент роздав першочергові завдання для новопризначенців та встановив дедлайни

Президент роздав першочергові завдання для новопризначенців та встановив дедлайни

Він пояснив, що влада мусить легалізувати казино, видобуток бурштину, запустити масштабну приватизацію та зняти мораторій на продаж землі – на написання та направлення цих законопроектів у Раду президент дав місяць. А до 1 грудня ці закони мають іще й бути ухвалені, при цьому поіменно названо тих, хто має втілювати це в життя: "Відповідальні – Дмитро Разумков та Давид Арахамія. Гончарука теж прошу долучитися".

У Раді натомість зізнаються, що часу їм дали небагато. Тим не менше, обіцяють усе встигнути, бо чимало законопроектів уже напрацьовані. "Ці рішення неодноразово обговорювалися і з президентом, і з прем’єром, і ми їх підтримуємо", - пояснив Данило Гетманцев. Перший день роботи ВР довів: новий склад парламенту вміє працювати злагоджено та наполегливо.

Окрім того, президент анонсував масові звільнення нечесних суддів, масштабну боротьбу з корупцією, наведення ладу на митниці. Не забули і про реформи силових органів. "На жаль, у нас правоохоронні органи місцями перетворюються на організовану злочинну групу. І я хотів би це змінити. З вогнем і мечем. Щоб до нового року прокуратура стала взірцем для правоохоронних органів", - заявив новий керівник ГПУ Руслан Рябошапка.

Окремий акцент робитимуть на тотальній діджиталізації. В уряді навіть пообіцяли, що вже з наступного місяця ручку та папір їм до рук брати не доведеться. "Ми плануємо повністю відмовитися від паперового обігу", - зізнався Олексій Гончарук. До мети мають прийти в кілька етапів: "До 1 жовтня, я думаю, ми заборонимо паперове спілкування між міністерствами". Згодом в електронний вигляд хочуть перевести і максимальну кількість державних послуг, привести до ладу державні реєстри. Президент нагадує присутнім – відповідальність за обіцяне та поставлені завдання нестимуть усі.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
2995
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація