Пустити і притягти до відповідальності. У Авакова відреагували на конкурсантку "Євробачення" від РФ

Дата публікації
Перегляди
18к
Пустити і притягти до відповідальності. У Авакова відреагували на конкурсантку "Євробачення" від РФ

Юлія Самойлова / vk.com/jusam

Україна має на прикладі показати, що не залишить безкарним порушення кордону України, наголошує Геращенко. 

Українська сторона має пустити російську конкурсантку "Євробачення" Юлію Самойлову до нашої держави та притягнути її до відповідальності за виступи в окупованому Криму.

Таку думку висловив нардеп та радник глави МВС Антон Геращенко.

На думку політика, в Адміністрації російського президента не могли не знати, що Самойлова виступала на півострові всупереч законодавства України.

Геращенко впевнений, що Кремль  жорстко контролював обрання російської учасниці, а ситуацію довкола пісенного конкурсу називає елементом гібридної війни.

"Таким вибором РФ ставить Україну перед двома варіантами рішення, кожен з яких несе певну небезпеку для внутрішньополітичної ситуації і буде використовуватися для створення атмосфери ненависті до нашої країни", - наголошує Геращенко.

Перший з варіантів – не пустити Самойлову на територію України.

"Це буде використано російською пропагандистською машиною для роздмухування ненависті проти нашої країни як на своїй території, так і серед громадян України на окупованій території. Мовляв, дивіться дівчину з обмеженими фізичними можливостями, співачку не пускають в Україну, не даючи їй гідно представити Росію на європейському пісенному конкурсі", - висловив думку політик.

Другий варіант – пустити російську конкурсантку та притягнути до відповідальності за порушення державного кордону.

"Таким чином, оскільки ми не можемо робити винятки для кого б то не було і заохочувати таким чином порушення державного кордону України. Я вважаю правильним йти за другим варіантом. Нехай приїжджає, але несе відповідальність за порушення законодавства України", - наголосив Геращенко.

За його словами, це рішення оптимальне з різних боків, оскільки Україна на прикладі покаже, що не планує залишати безкарним факти порушення кордону України.

Нагадаємо, раніше Росія нарешті визначилася зі своїм представником на конкурсі "Євробачення-2017", який за два місяці відбудеться у Києві. До України приїде дівчина з інвалідністю Юлія Самойлова.

Традиційного національного відбору Москва цьогоріч не проводила – ім'я співачки визначив телеканал - партнер євроконкурсу і оголосив свою учасницю напередодні ввечері. Втім, користувачі соцмереж вже відшукали позаминулорічні афіші Юлії Самойлової - вона гастролювала в окупованому Криму, а це означає – незаконно перетинала кордон України.   

У СБУ наголосили, що ухвалять  виважене рішення щодо російської представниці "Євробачення-2017".  

Сама Самойлова заявила, що взагалі не думає про заборону перетину кордону і "налаштована позитивно". 

На Євробачення збирається їхати російська співачка, яка гастролювала окупованим Кримом

На Євробачення збирається їхати російська співачка, яка гастролювала окупованим Кримом