Порошенко розкрив деталі звільнення двох українців із полону проросійських бойовиків

Для звільнення Жемчугова і Супруна працювали кілька місяців на різних рівнях.

Звільненню з полону бойовиків на Донбасі Володимира Жемчугова та Юрія Супруна сприяли його особисті переговори з президентом РФ Володимиром Путіним. 

Про це, як повідомляє УНІАН, заявив президент Петро Порошенко під час зустрічі з Жемчуговим та Супруном у Науково-практичному центрі профілактичної та клінічної медицини Державного управління справами.

"Величезна багатомісячна робота з повернення українських героїв Володі Жемчугова та Юри Супруна, робота, в якій були задіяні і рідні, і близькі, і дружини, і вся наша група в Тристоронній контактній групі, і спецслужби. І, безумовно, мої особисті переговори з Путіним призвели до того, що після довгого часу, коли нам не вдавалося витягнути жодного з українських заручників, – відпустили двох дуже знакових людей", - заявив він.

Нагадаємо, тяжкопораненого Жемчугова, в якого ампутовані кінцівки та вибиті очі, терористи утримували у полоні близько року. Співробітника ООН Супруна – з квітня цього року.

З полону бойовиків повернулись двоє українців, за звільнення яких боролись близько року

З полону звільнили Володимира Жемчугова та Юрія Супруна. Обтяжливий фактор - стан здоров'я одного з колишніх бранців. У полон Володимир Жемчугов потрапив з травмою очей та без кінцівок. Боротьба за його свободу тривала майже рік. Обмін кілька разів зривався, але сьогодні він здійснився.

Президент зустрів звільнених політв'язнів та прокоментував складність подібних операцій

Володимир Жемчугов і Юрій Супрун: звільнені з полону напередодні, їх двох обміняли на чотирьох. В обійми рідних Володимир повернувся без рук і незрячим після майже року неволі. Юрій Супрун - провів в полоні 5 місяців. Перший - віз допомогу знайомим, а другий - співробітник ООН: був на Донеччині у відрядженні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: