Путін готується злити Донбас в обмін на скасування санкцій - російський політик

Росія намагається змусити Україну першою здатися і вийти з переговорів.

У Києві дедалі активніше говорять про глухий кут, куди зайшли Мінські угоди. Росія не виконує ключових пунктів про виведення збройних формувань із Донбасу і припинення там бойових дій, але усіма засобами тисне на Україну, щоб змінити нашу Конституцію, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Водночас московський ліберальний політик Леонід Гозман вважає, що президент РФ Володимир Путін готується зливати Донбас. Але в обмін на це йому потрібна відміна санкцій.

"Донбас - валіза без ручки. Кинути шкода - тягти важко. Від цієї валізи треба позбутися, але, звичайно, не визнавши поразки. Те, що було ще буквально рік тому в нашій пропаганді, - це було явною підготовкою широкомасштабного військового вторгнення, яке не повинно було зупинятися. Воно повинно було зупинитися напевно у Львові. Зараз цього немає. А війна без пропагандистської підготовки не ведеться. Тому швидше за все він хоче звідти потихеньку вийти", - вважає Леонід Гозман.

ВідеоУ Києві стали активніше говорять про глухий кут, куди зайшли Мінські угоди

Щоб вийти без сорому, треба дотиснути Україну. Тож Росія, зокрема, поновлює програму гуманітарних конвоїв. А переговори у Мінську цього тижня були вже більше схожі на прямий шантаж. Україну хочуть затиснути в кут, пропонуючи власні зміни до Конституції.

"Давайте міняти Конституцію, давайте проводити вибори, а при цьому ми будемо стріляти - це не тільки нечистоплотно, а й руйнує усі домовленості, які були досягнуті. Є бажання Росії не тільки торпедувати і загострювати ситуацію в українському Донбасі, але й розпалювати таке полум'я якомога більше по всьому євроазійському континенту", - зауважив представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний.

Тим часом в українському експертному середовищі вирує радикальна позиція, яка спонукає владу відмовитися від переговорів у Мінську й організувати інший переговорний формат – зі сприятливішими умовами.

Утім українські дипломати поза камерою пояснюють, що до словосполучення "мінські угоди" за кордоном прив'язали не лише санкції проти Росії, але й різну міжнародну допомогу та співпрацю з самою Україною. Саме тому Росія намагається змусити Україну першою здатися і вийти з переговорів. "Ми просто змушені тягнути цей безглуздий і безкінечний процес", – кажуть вони. Бо тепер Україна – це другий Ізраїль. І війна не зникне, навіть якщо буде підписано і узаконене все, що вимагають терористи.

Кореспондент ТСН Станіслав Ясинський

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: