Путін паралізує Україну, якщо не отримає маріонетковий уряд - колишній посол США

Доля України матиме вирішальне значення  для майбутнього Європи і Росії протягом наступних поколінь.

Протягом чверть століття після закінчення "холодної війни" глибокі образи, хибні уявлення і розчарування часто визначали характер відносин між Сполученими Штатами і Росією.

Про це написав Вільям Бернс, колишній посол США і президент Фонду Карнегі за міжнародний мир в Москві, у колонці для New York Times під назвою "Як ми обдурюємо себе щодо Росії", передає Голос Америки.

Було більш ніж достатньо ілюзій з обох сторін, наголошує Бернс, але реальність, на його думку, полягає в тому, що американсько-російські відносини залишатимуться конкурентними і часто змагальними через фундаментальні відмінності світогляду.

Агресивне втручання Путіна у президентські вибори США, як і його зовнішня політика, має щонайменше два фактори мотивації, пояснює Бернс. По-перше, переконання російського президента в тому, що найнадійніший спосіб відновити Росію як велику державу – послаблення світового порядку, який підтримують США. По-друге, легітимність путінської системи репресивного внутрішнього контролю залежить від наявності зовнішніх загроз.

ВідеоСенатори-республіканці США заявили про необхідність введення жорсткіших санкцій проти РФ

Будучи реалістом, Путін розуміє відносну слабкість Росії, але регулярно демонструє, що сили, які спадають, можуть бути щонайменше настільки ж руйнівним, як сили, що зростають. Він бачить навколо себе середовище, наповнене можливими цілями, наголошує колишній посол.

Якщо Путін не може легко відбудувати Росію, то він може поставити на місце США, з властивими йому тактичною спритністю та готовністю грати грубо і ризикувати, пояснює Бернс.

Крім того, якщо він не отримає піддатливий уряд на чолі України, він зробить її неспроможною нормально функціонувати, наголошує екс-посол США в Росії.

Тож серед кроків, які мають вжити Штати, Бернс пропонує зосередити увагу на Україні як країні, чия доля матиме вирішальне значення для майбутнього Європи і Росії протягом наступних поколінь. Наразі йдеться не про вступ до НАТО чи членство у Європейському союзі, зауважив колишній посол, а про те, щоб допомогти українським лідерам побудувати успішну політичну систему, чого Росія прагне не допустити.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: