Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Путін пішов від відповіді на питання, чому він брехав про "зелених чоловічків" у Криму

Президент Росії стверджує, що анексія півострова сталася не через вторгнення його військ.

Президент Росії Володимир Путін не зміг пояснити, чому брехав про "зелених чоловічків" під час анексії Криму у 2014 році. Коли журналіст австрійської телерадіокомпанії ORF Армін Вольф запитав у нього про це, Путін розповів, що "російська армія завжди була в Криму".

Інтерв'ю з Путіним перед його візитом до Австрії опублікувала прес-служба Кремля.

Журналіст нагадав, що під час анексії Криму Путін стверджував, що "зелені чоловічки", бійці у зеленій уніформі без розпізнавальних знаків, – це були місцеві сили самооборони. Але через деякий час сам Путін визнав, що це були кадрові російські військові.

ВідеоРівно чотири роки тому парламент Криму захопили "зелені чоловічки"

В однаковому однострої, масках на обличчях і зі зброєю в руках - цього дня чотири роки тому у Криму відкрито з'явились так звані зелені чоловічки. Організовано й на техніці за підтримки проросійськи налаштованого місцевого населення та завезених із Краснодарського краю "казачків", люди у камуфляжі блокували військові частини, штаби і військкомати. Тоді жодна українська військова частина не відкрила вогонь - усі чекали на команду з Києва.

Рівно чотири роки тому парламент Криму захопили "зелені чоловічки"

"У Криму завжди перебувала російська армія. Там був наш військовий контингент", - відповів Путін, маючи на увазі Чорноморський флот РФ. Коли, за словами Путіна, в Україні стався "озброєний антиконституційний переворот", Росія збільшила в Криму свій військовий контингент для охорони своїх військових об'єктів.

Австрійський журналіст заперечив, що мова йде не про російський Чорноморський флот, а про бійців без розпізнавальних знаків. "Ви сказали, що це кримчани, але це були не кримчани, це були російські військовослужбовці", - зазначив Армін Вольф.

Після цього коментаря Путін перерахував фейки російської пропаганди про те, що після "антиконституційного перевороту в Києві" до Криму почали направляти "поїзди націоналістів" і "блокувати автобуси і автомобільний транспорт". За словами президента РФ, кримчани захотіли захиститися від усього цього і провели "референдум" про незалежність.

"У цей момент наші Збройні Сили, які не перевищили навіть чисельного контингенту, призначеного за договором щодо нашої бази, що зробили? Вони забезпечили проведення незалежних вільних виборів – волевиявлення людей, які проживали в Криму", - розповів Путін.

"Отже, Крим отримав незалежність не в результаті вторгнення російських військ, а в результаті волевиявлення кримчан на відкритому референдумі", - додав президент РФ.

Нагадаємо, екс-командувач Чорноморського флоту адмірал Ігор Касатонов заявив, що ЧФ забезпечив в лютому 2014 року таємну доставку в Крим російських спецпідрозділів, які блокували там українські війська і взяли під свій контроль будівлю кримського парламенту. За його словами, "зелені чоловічки" були армійським спецпризначенням, який доставлявся в Крим повітрям і морем. Адмірал зазначив, що операція була проведена з широким застосуванням заходів маскування переміщень, унаслідок чого вона пройшла абсолютно несподівано як для українських військових, так і для західних розвідок.

Залиште свій коментар

Вибір редакції