Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Путін поводиться з Україною, як Мілошевич з Хорватією – New Republic

Оглядачі видання провели паралелі між діями президента Росії і колишнього лідера Югославії.

Лідер терористів з так званої ДНР нещодавно заявив, що якщо Володимир Путін не введе на Схід України війська Росії, того його чекає доля Слободана Мілошевича.

На думку оглядачів The New Republic, це порівняння не випадкове, оскільки президент Росії дуже точно повторює дії тирана Югославії, який мріяв про "Велику Сербію".

"Для початку і Сербія, і Росія за допомогою пропаганди в ЗМІ розпалили сильні націоналістичні почуття у своїх народів, націлені проти хорватів і українців відповідно. Потім вони підбурили етнічні меншини в Хорватії і Україні на повстання і застосували армію, оголосивши про "необхідність захистити меншини". Після цього Росія, як і Сербія в Хорватії, створила самопроголошені невизнані республіки", - йдеться в статті.

Однак це не єдина схожості конфлікту росіян і українців з протистоянням сербів і хорватів. Все почалося з появи СРСР і Югославії. В рамках цих об'єднань росіяни в серби зробили наступ на національні традиції інших народів.

"Через зрозумілі причини Хорватія і Україна чинили опір тому, що здавалося їм завоюванням. І в 1940-х роках це вилилося в те, що обидві країни певною мірою розглядали фашистів як можливих союзників. Росія і Сербія побачили в цьому зраду і ніколи про це не забували", - пише видання.

Путін і Мілошевич в пропаганді активно називали українців і хорватів фашистами і створили відповідні міфи.

"В пропаганді Мілошевича хорвати були послідовниками усташів – фашистської організації в часи Другої світової війни. Вони нібито загрожували життю мирних сербів. Точно так кремлівська пропаганда порівнює українських націоналістів з фашистами", - йдеться в статті.

В якийсь момент Путін, так само як і Мілошевич, зрозумів, що не зможе утримувати під контролем всю Україну. Тому обидва тирани вирішили зберегти за собою лише області, в яких живе багато сербів і росіян.

"Іншими словами, етнічний конфлікт був створений там, де його не було", - пише видання.

Обидва режими активно використовували православну церкву для нагнітання конфлікту, граючи на суперництві православних і католицьких традиціях на цих територіях.

Оглядачі зауважують, що Путін не дарма звернувся до досвіду Мілошевича, оскільки він був єдиним за останні роки тираном-реваншистом, який намагався повернути під вплив своєї країни колишні території.

"Не варто забувати і про те, що низка ключових фігур в операції Росії проти України мають досвід війни на Балканах. Той же Ігор Стрєлков брав участь в боснійській війні на боці Сербії і в 1998 році видав "Боснійський щоденник", - йдеться в статті.

Видання нагадує, що Мілошевича зупинило НАТО, яка втрутилася в конфлікт. Не виключено, що Кремль продовжить копіювати югославський досвід, намагаючись уникнути втручання Альянсу.

Нагадаємо, що Україні потрібна підтримка Заходу в боротьбі проти агресії Росії.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції